Pekarová se vyjádřila o demonstraci a pěkně to schytala

politika

Pekarová vytočila politiky, když označila sobotní demonstraci na Václaváku za Dny Varšavské smlouvy. Akce, kterou pořádala strana PRO v čele s Jindřichem Rajchlem, se účastnilo odhadem a ve srovnání s obdobnými akcemi z téhož místa přibližně 100 tisíc lidí. 

Pekarová se vyjádřila o demonstraci a pěkně to schytala
Markéta Pekarová Adamová (TOP 09)
19. září 2023 - 07:30

Sobotní protivládní demonstraci v Praze označila na sociálních sítích předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová z TOP 09 za Dny Varšavské smlouvy. Svými slovy však naštvala řadů politiků a osobností. 

Podle Markéty Pekarové Adamové na demonstraci lidé mluvili o tom, že bychom měli vystoupit z Evropské unie. 

„Tedy se ochudit, oslabit Českou republiku a jejich občany, že bychom měli vystoupit z NATO, tedy vrhnout se všanc všem nepřátelům, oslabit svoji bezpečnost. To si myslím, že je potřeba také říkat, za co tam ti lidé plédují, ať už na pódiu, nebo čemu ti tleskají lidé pod pódiem,“ zmínila.

S jejím vyjádřením ale nesouhlasí řada politiků. Místopředseda SPD Radim Fiala na její slova reagoval přímo ve vysílání a nazval to „úplnou arogancí moci“. Dodal, že demonstrace nemá nic společného s Ruskem či Varšavskou smlouvou. Lidé podle jeho slov pouze přišli vyjádřit svůj názor, že současná vláda nefunguje dobře.


Příspěvek na sociální síti X okomentoval i jeden z řečníků na demonstracích hnutí PRO Ondřej Dostál. 

„Ano, určitě. Byla tam spousta Poláků a hromada lidí co se přišli podívat na tanky a letadýlka, čemuž velmi rozumím. Pak ještě všichni tři zbylí voliči TOP 09, kteří určitě něco drtivě ukázali, ale co, to je vidět ve statistice nejméně oblíbených političek,“ reagoval na Pekarové srovnání počtu účastníků demonstrace a návštěvníků Dnů NATO.

Kritikou vůči předsedkyni Sněmovny nešetřila ani komunistická europoslankyně Kateřina Konečná. 

„Toto vypovídá o tom, na čí straně česká společnost stojí…a ne lidé, kteří se s dětmi přišli podívat na letadýlka a obrněná vozidla, vy varšavská smlouvo,“ a dodala tabulku týkající se důvěry lidí vůči vládě.

Na tom, že demonstrace je právem občanů se shodl i Jan Farský (STAN) či poslankyně ODS Eva Decroix (ODS). 

„Zaregistrovala jsem, že vlastně celá demonstrace byla svolaná panem Reichlem, takže já vnímám demonstraci jako vyjádření nějakého politického názoru ze strany svolavatelů,“ řekla poslankyně.

Psali jsme:

Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher upozornil na to, jakými negativními přízvisky jsou demonstranti označováni. 

„Já jsem nezaznamenal v zásadě jedinou demonstraci, kde by účastníci, nejenom svolavatelé, ale účastníci nezískali nějaké nálepky. Vy jste to tady řekla: dezoláti, proruští trollové, pak se zkoumalo, kolik mají zubů,“ postěžoval si.

Advokát a bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek se zase podivil na tím, jak mainstreamová média lživě a zcela manipulativním způsobem informovala o počtu demonstrantů.„Vlevo Milion chvilek pro demokracii a údajně podle zdroje 50-100  tisíc lidí na Václaváku. Vpravo včerejší demonstrace proti Fialově vládě svolaná mimoparlamentní opozicí tamtéž. Podle mainstreamových medií tisíce, maximálěe desetitisíce lidí. Závěr si udělejme každý sám," napsal na svém facebooku Hašek.

(jar, prvnizpravy.cz, foto: repro: cnn prima)


Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 28%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 10%
transparent.gif transparent.gif