Rakušane, nech si ty kecy a nezaváděj totalitu, udeřil Holec

politika

Politický komentátor Petr Holec se ve svém novém pořadu na XTV Holec Live ostře pustil nejen do lidoveckého poslance Jana Bartoška, ale také do ministra vnitra Víta Rakušana. 

Rakušane, nech si ty kecy a nezaváděj totalitu, udeřil Holec
Petr Holec
4. listopadu 2022 - 09:01

Pokud si chce lidovecký poslanec Jan Bartošek posvítit na šiřitele dezinformací, měl by si podle komentátora Petra Holce posvítit především na premiéra Petra Fialu (ODS), neboť ten podle něj lže, jako když tiskne. 

Holec varoval, že se chce Bartošek postarat o to, aby demonstrování bylo v ČR v podstatě nelegální. Zmínil i Českou televizi, která je z jeho pohledu vládní televizí, ale pětikoalici to nestačí a hodlá svůj vliv v ČT ještě posílit. Na paškál si vzal i generála Pavla a ministra vnitra Víta Rakušana, který prý stojí o návrat totality do ČR.

Poté Holec pustil proslov lidoveckého poslance Jana Bartoška o demonstracích Ladislava Vrábela na Václavském náměstí:

„Tyto demonstrace jsou pro budoucnost velkým rizikem. Včetně těch, co je organizují, vždyť to jsou hlavní dezinformátoři. Vždyť tam zaznívají výzvy na obsazení České televize a dalších institucí. To si přece nemůžete toto dovolit. Stejně tak jako tam zaznívají výzvy, ‚svrhněte vládu‘ a jiné věci. Já jsem přesvědčen, že se tím bude muset zabývat policie ČR. Já nejsem právník, ale jsem připraven to po neděli konzultovat s ministrem vnitra, protože jsem přesvědčen, že je to minimálně v rovině přestupků, ale nechám to posoudit právníky," dal se slyšet Bartošek na CNN Prima News.


Reakce Holce přišla vzápětí a vůbec neskrýval své rozhořčení a údiv na Bartoškovou drzostí.

„Já myslím, že ministr vnitra Vít Rakušan rád přiloží svou ochotnou ruku k dílu. O tom žádná. Politici obsadili ČT už před dvaceti lety. Od té doby si ji zprivatizovali moderátoři a tak dál. Ale on asi nezná historii ČT. Mimochodem, Bartošek by měl poslouchat i svého premiéra, protože ten poslední dobu lže jako když tiskne. I on šíří dezinformace ohledně energetické krize, ohledně ekonomiky, ohledně opatření vlády na podporu, či spíše nepodporu ekonomiky a tak dále,“ řekl Holec a pokračoval:

„Takže jestli chce Bartošek nechat někoho stíhat za šíření dezinformací, tak ať začne třeba u premiéra Fialy. To je vždycky nejlepší. Začít u sebe, jak se říká,“ dodal Holec.

Pokud jde o Bartoška, tak na jeho slovech je podle Holce vidět to, jak chce kabinet Petr Fialy utáhnout šrouby svobodě. Komentátor na svém streamu uklidňoval diváky, že na převýchovné tábory ještě nedojde, ale utahování šroubů z jeho pohledu probíhá značné.

„Podávat na ty lidi trestní oznámení v podstatě znamená, že uděláte demonstrace nelegální. Demonstrace jsou pouličním plénem a samozřejmě, že se tam mnohé výroky přehánějí, a pokud někdo nechce nastolit totalitu, tak musí uznat, že to k demonstracím patří,“ prohlásil Holec.

Ve veřejnosti se podle něj stále častěji projevuje autocenzura. Lidé se prý bojí, za co by je mohl někdo nahlásit, za co by k nim mohlo přiletět trestní oznámení. I podnikatelé se údajně zdráhají kritizovat vládu, protože od této vlády potřebují finanční pomoc v krizi, kterou nezavinili.

Poté znovu zmínil Českou televizi a konstatoval, že ji chce vláda opanovat a navolit si nové členy Rady ČT. 


„To jí stopli její vlastní legislativci, kteří se zděsili stejně jako všichni rozumní lidé a řekli, heleďme, tohle už smrdí totalitou, neblázněte,“ zamyslel se o snahách vlády Petr Holec a dodal, že nechápe, proč se vláda snaží ovládnou Českou televizi, když nejviditelnější tváře této veřejnoprávní instituce slouží Petru Fialovi (ODS) samy od sebe. 

„Česká televize je vládní televize a kdyby tahle vláda byla chytrá, tak to nechá běžet tak, jak to běží a má svoji televizi, kterou všichni musíme povinně platit. 135 Kč měsíčně. Tak já vůbec nechápu, proč se do toho montuje a dělá si negativní publicitu,“ podivil se komentátor a své úvahy nasměřoval k ministrovi vnitra Vítovi Rakušanovi.

„Ten člověk tady chystá totalitu, ale já nevím, jestli to ví, jestli mu to dochází, nebo už je tak mimo, že si neuvědomuje, jaké hrůzy tady zkouší aplikovat,“ pronesl Holec s tím, že Rakušan chystá prověrky úředníků aby zjistil, zda podléhají dezinformacím. 

Také jsme psali:

„Řekněme si, že Rakušan je nejstrašidelnější člen Fialovy vlády a já bych byl rád, kdyby premiér Petr Fiala tohle jeho řádění co nejrychleji ukončil,“ udeřil Holec. 

Rakušan podle něj není na funkci ministra vnitra mentálně fit. Tak to vidí Petr Holec. „Já už se obávám, že u Vítka je možný vlastně všechno,“ řekl dále Holec. V tom se podle něj Rakušan podobá ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, který ve své rodné vlasti taktéž utahuje šrouby.

Ale lidé podle něj vidí, co se děje a protestují. Nenechají si to líbit. „Já si myslím, že se situace zlomí a zase obrátí k lepšímu, ale určitě to nebude s touhle vládou. To samozřejmě ani náhodou,“ dodal Holec.

(nov, prvnízpravy.cz, foto: youtube)


Anketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 45%
transparent.gif transparent.gif
Ne 28%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 27%
transparent.gif transparent.gif