Roček: Nejen nákup aut, ale i nábytku, byl na ČIŽP podivný

politika

Jak jsme již informovali, už to není jen ústecký petiční výbor oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP), kterému se nelíbí dění kolem pomluv úřednice Majerové z ústeckého inspektorátu.

Roček: Nejen nákup aut, ale i nábytku, byl na ČIŽP podivný
František Roček, publicista
23. června 2024 - 06:20

Úředníci z celostátního ředitelství též upozorňují na aktivity celostátního ředitele ČIŽP Petra Bejčka. Objevují se i zajímavosti o podivných nákupech majetku na ředitelství ČIŽP.

Podivný byl nejen nákup aut, ale např. i kancelářského vybavení, uvádí v dalším ze série článku publicista František Roček.


„Ústecký petiční výbor obdržel od úředníků ČIŽP různé podklady o Bejčkově nadbytečném utrácení v úřadu v době, kdy vyhazoval tři desítky inspektorů, protože není dostatek mzdových prostředků. A v době, kdy vláda stále říká, že musí omezovat náklady,“ uvedl mluvčí petičního výboru Libor Nedorost.

Z dokumentů poskytnutých úředníky vyplynulo, že ještě za doby Bejčkova předchůdce Geusse bylo Ministerstvem životního prostředí realizováno výběrové řízení a veřejná zakázka na nákup nábytku. Dodavateli byly pro ČIŽP společnosti ARTSPECT, a.s. a  ČESKÝ NÁBYTEK a.s.., které také uzavřely na dodávku rámcovou kupní smlouvu.

Jenže, po nástupu Bejčka na trůn ředitele ČIŽP od března 2023 lze najít na ředitelství ČIŽP v kancelářích odboru vnitřních služeb, a zejména jeho ředitele Nagyho, nábytek od společnosti B2M, které si ředitel nechal objednat, protože se mu vysoutěžený nábytek nelíbil. Mezi nově zakoupenými položkami lze v čase nabádané skromnosti a úspor státní pokladny najít u pánů Bejčka a Nagyho kromě nových židlí za téměř 40 000 korun, dále skříní, skříněk i novou pohovku, dva nové televizory za téměř 29 000 korun, a dva nové mobilní telefony za více než 41 000 korun. Vše nakoupeno nikoliv v rámci veřejné zakázky, ale jen tak čili „po průzkumu trhu.“        

Upozornění úředníků se ukázalo pravdivým a lze je nalézt na stránkách ČIŽP, mezi odpověďmi na žádosti o poskytnutí informací podle zákona č. 106/199 Sb.  Podle oficiálních informací o nákupu hmotného majetku na ředitelství ČIŽP od 1. 3. 2023, odbor vnitřních služeb vydal nejméně přes 150 tisíc korun.  „Co nám pošeptali úředníci z Bejčkova ředitelství je ověřeno jako oficiálně pravdivé,“ k tomu  uvedl mluvčí petičního výboru Libor Nedorost.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?