Tohle si Foltýn za rámeček nedá. Kotrba udeřil a zostra

politika

Politického analytika Štěpána Kotrbu vytočily výroky bývalého náčelníka Vojenské policie Otakara Foltýna, které zazněly v rozhovoru pro Aktuálně.cz. V něm o sobě mluví jako o známém buldozerovi, který chce za sebou nechat kus práce.

Tohle si Foltýn za rámeček nedá. Kotrba udeřil a zostra
Otakar Foltýn
9. června 2024 - 06:30

Otakar Foltýn, který se stal novým "vládní cenzorem", se v rozhovoru zmiňoval např. o "zombících", kteří uvízli v dezinformacích a staví se proti státu. Podle něj je to prý část té populace, kterou nemá smysl už přesvědčovat, protože na ně neplatí fakta.

Foltýn také pro Aktualne.cz řekl, že hodnotou, kterou sdílíme všichni, je suverenita Česka a že vyhraná válka proti ruské agresi na Ukrajině je základním zájmem Česka. Nejen tato  vyjádření nadzvedla ze židle Štěpána Kotrbu, který Foltýnovi vyslal veřejně vzkaz.„Hej, ty vládní strategickej č*ráku. Tak za prvý: stát je daňovej domicil a servisní organizace občana.  Pouze. Platí si ji proto. Má zákony, které se vyplatí respektovat, jako že se jezdí vpravo. Ale nemá společné hodnoty ani základní zájmy. Na oboje ti seru.Tvůj zájem je si udržet koryto státem placený. Tvůj zájem není můj zájem.

Za druhý: suverenita Česka jako území státu Česká republika je součást jeho státnosti, Ústavy, Listiny. To není společná hodnota.

Za třetí: aktuálně je v čele státu jste vy. Dnes. Zítra už to nemusí být pravda. Těším se, až takoví č*ráci jako ty v čele státu nebudou. Ani jako úředníci. Na Slovensku to šlo ztuha, ale šlo to. Tady to půjde taky.

Za čtvrté: se strategií bezohlednosti narazíš do zdi plnou parou.

Za páté: chceš li komunikovat, nauč se nejdříve reálie: Rusko prakticky ve všech parametrech zaostává? V kvalitě výzbroje, v množství výzbroje i v počtu vojáků? To jako fakt? Jako představitel státu nejseš soukromník v hospodě... Neměl bys beztrestně lhát, nechceš li, aby se ti smáli jak Fialovi, Langšádlový nebo Černochový.

Proti silnýmu nepříteli v bojový operaci nevydržíme ani týden. Nemáme pořádný PVO, nemáme dost raket do stíhaček, nemáme dost obrněnců a neumíme se ani bránit dronům. Každá elektrárna, rozvodna, sklad paliva, či benzina je cíl. Snadnej cíl. Protože stojí a je bez ochrany. Nikde nejsou ani kulomety, natož rakety PVO. Mimo to všechny plynovody a ropovody, chemický fabriky a vodní nádrže. Zasáhne li nepřítel Orlík, spláchne to vládu a zastavíš se až v Hamburku.

Psali jsme:

Máme žoldácké průzkumáky pro práci v pusté stepi a pár týlových jednotek. Obyvatelstvo neumí střílet , nechce střílet a ani neví, kde se schovat. Vzpamatuj se, ty  magore, a uber plyn," vzkázal Foltýnovi politický analytik Štěpán Kotrba na svém facebooku.

(nov, prvnizpravy.cz, repro: dvtv.)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?