Čapí zázrak v děčínské zoologické zahradě

regiony

Další neuvěřitelný odchov si na své konto připsala děčínská zoologická zahrada. Po čtyřech letech se opět raduje z mláděte u čápů černých.

Čapí zázrak v děčínské zoologické zahradě
Čáp černý
19. června 2024 - 07:00

„Samotný odchov není zas až tak velkou raritou, výjimečnost tohoto odchovu spočívá v tom, že mládě přivedl na svět pár, u kterého už nikdo v žádný nedoufal. Samec má úctyhodných 29 let a velmi letitá je i samice. Její přesný věk neznáme, protože byla v roce 1999 přijata do olomoucké zoo jako hendikepované zvíře z volné přírody, odkud o tři roky později odešla k nám,“ vysvětlil zoolog Petr Haberland. 

Ve volné přírodě se čápi černí přitom dožívají 15, výjimečně 20 let! Že se čápi stanou rodiči „na takhle stará kolena“, už v zoo nikdo nečekal. Už v roce 2020, kdy odchovali jedno mládě, považovala zoo odchov za malý zázrak! Na vejcích sedí čápi zhruba 33 dní, samec zůstává se samicí po celou dobu hnízdění, na vejcích sedí střídavě oba rodiče a oba také krmí mláďata. Oba rodiče si hnízdo i s měsíčním mládětem pečlivě stráží. Veterinární kontrola odhalila, že je to samička.

Ústeckénovinky.cz Alena Houšková, tisková mluvčí, Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna.

(rp,usteckenovinky.cz,foto: zoodecin)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 7%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 9%
transparent.gif transparent.gif