CHKO Slavkovský les slaví půlstoletí, přijďte taky slavit

regiony

V letošním roce je to přesně 50 let od doby, kdy vznikla CHKO Slavkovský les. Jedinečné území v trojúhelníku západočeských lázeňských měst ukrývá mimořádné přírodní bohatství i netušené historické klenoty, které u nás nikde jinde nenajdete.

CHKO Slavkovský les slaví půlstoletí, přijďte taky slavit
Ilustrační foto
28. května 2024 - 12:00

V rámci oslav můžete až do listopadu každý měsíc navštívit spolu s průvodci některé ze zajímavých míst tohoto koutu Karlovarského kraje. V pátek 7. června jste pak do Mariánských Lázní zváni na Setkání příznivců Slavkovského lesa s bohatým programem.

Slavkovský les je krajem rozlehlých lesů a tajuplných rašelinišť, místem vývěrů stovek minerálních pramenů a mofet, územím podivuhodných Mnichovských hadců, mozaikou pestrých mokřadních luk i krajinou údolí řek Teplé a Ohře. V rámci chystaného Setkání příznivců Slavkovského lesa, jež se uskuteční v Lesním mlýně v Mariánských Lázních 7. června, se můžete těšit na konferenci s rozmanitými přírodovědnými přednáškami o chráněné krajinné oblasti, kratší exkurze do okolní přírody s průvodcem, aktivity pro děti v přírodě a hudební vystoupení v podání Ivan Hlas Trio. Přijďte oslavit půlstoletí CHKO Slavkovský les společně s lidmi, kteří o toto mimořádné území pečují.

Informovala  Mgr. Veronika Svobodová za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?