Jižní Čechy čeká prodloužený víkend svatováclavských slavností!

regiony

Poslední zářijový týden se vydejte na jih Čech, všechny návštěvníky zde čeká bohatý program. Svátek sv. Václava letos připadá na čtvrtek, což dává jedinečnou příležitost si vzít v pátek volno a prodloužit si podzimní víkend plný kultury a tradic.

Jižní Čechy čeká prodloužený víkend svatováclavských slavností!
Folklor v Českém Krumlově
22. září 2023 - 07:30

Přemýšlíte, jak tento víkend strávit? „Pro všechny návštěvníky máme připravený nabitý kalendář akcí nabízející nejrůznější zážitky. Ať už jste turistou nebo místním obyvatelem, tato událost je pro všechny, kteří chtějí prožít nezapomenutelný čas." uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu, Mgr. Petr Soukup.

Na slavnosti plné zábavy nebo dobrého jídla a pití můžete vyrazit například do Českých Budějovic, Prachatic nebo Třeboně. Na pravý jihočeský jarmark zve město Český Krumlov. Pod dobu pěti dní nebude chybět řemeslný trh a ukázky řemesel, vystoupení moderních i folklorních hudebních skupin a samozřejmě spousta gurmánských jídel jako například staročeské placky pečené na plotně, Krumlovský karamel a grilované speciality. Více naleznete přehledně na webové stránce bit.ly/Prodlouzeny_vikend_Sv_Vaclav.

„Inspirací pro plánování aktivit vašeho prodlouženého víkendu vám může být i náš projekt 6x5 z jižních Čech na druhou, kdy toto léto šest influencerů strávilo postupně celý měsíc cestováním po jižních Čechách,“ doplňuje vedoucí skupiny pro domácí cestovní ruch, Tereza Procházková. Projděte si jižní Čechy stejně jako Míša Tomešová, 2ontheway, Péťa Eiblová, Tomáš Vaňourek, Teru Menclová nebo Denisa Vyšňovská. Na stránce bit.ly/6x5_inspirace_na_vylet naleznete přes 30 tipů na výlety, a to s kompletním programem na celý prodloužený víkend - ať už cestujete sami nebo s rodinou. Připojte se k nám v Jižních Čechách a oslavte sv. Václava tak, jak se patří!

Jihoceskenovinky.cz informovala Jana Píchová z Jihočeské centrály cestovního ruchu v Českých Budějovicích.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:jccr,t.perzl)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?