Kraj chce opravit další kilometry silnic

regiony

Krajská správa a údržba silnic v dalších letech opraví silnice u Mnichova Hradiště, v mladoboleslavské městské části Debř, průtah Bukovna a komunikaci v ulici Branžežské v Kněžmostu.

Kraj chce opravit další kilometry silnic
Ilustrační foto
29. února 2024 - 12:30

Radní schválili projektové záměry a posunuli je do investičního Zásobníku akcí 2021+. Na akce bude kraj žádat dotace. Pokud je získá, může rovnou začít se stavbou. Projekty by měly vyjít na 123,243 milionu korun.

Kraj se chce pustit do opravy řady krajských silnic. Radní na svém zasedání schválili projektové záměry a jejich zařazení do investičního Zásobníku akcí 2021+. Žádat na ně bude dotace z Evropské unie (IROP, ITI) i Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Pakliže je dostane, může kraj po dokončení přípravy okamžitě začít se stavebními pracemi.„Konkrétně jde o průtah Bukovna, silnici II/268 u mostu v Mnichově Hradišti, silnici III/2687 v Branžežské ulici v Kněžmostu a opravu komunikace III/2766 v mladoboleslavské části Debř,“ jmenuje Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy s tím, že úseky vykazují poruchy, jsou nedostatečně odvodněné atd. Práce by měly být hotové v následujících dvou letech. Co se týče délek opravených silnic, pak v Bukovně hovoříme o víc než osmi stech metrech, v Mnichově Hradišti sedmi stech metrech, v Kněžmostu bezmála tisíci metrech a v Debři více než pěti stovkách metrů.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)


Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 16%
transparent.gif transparent.gif
Ne 69%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 15%
transparent.gif transparent.gif