Kraj Vysočina rozšiřuje vlastní internetovou síť

regiony

Vysokorychlostní optická síť Kraje Vysočina ROWANet se rozrůstá. Krajským, státním a městským organizacím včetně jihlavské Vysoké školy polytechnické nebo složek integrovaného záchranného systému poskytuje kraj tuto síť zdarma.

Kraj Vysočina rozšiřuje vlastní internetovou síť
Ilustrační foto
20. listopadu 2023 - 11:00

Organizace mohou využívat sdílené připojení k internetu, archivační službu nebo připojení městského monitorovacího kamerového systému na policejní operační středisko. Na jaře letošního roku se připojila Polná, další rozšíření plánuje Kraj Vysočina na Jemnicku a v Kamenici nad Lipou.
 
Optická vlákna ROWANetu v současnosti dosahují délky 881 kilometrů. „Na krajskou síť jsou připojeny více než tři stovky míst, většinou se jedná o školy, úřady, domovy pro seniory a další servisní organizace,“ vyjmenoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek s tím, že ROWANet je považován za jednu z nejbezpečnějších a nejzajištěnějších datových sítí, která na území kraje funguje.Ke krajské síti se před 20 lety jako první se připojily jihlavské organizace. Je to právě Jihlava, kde Kraj Vysočina pro efektivní umístění vedení optických kabelů využívá trasy v městských katakombách a kolektorech.

NovinkyVysočina.cz informovala Jitka Svatošová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Anketa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano 72%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif