Letošní první divadelní premiéra: Mrzák inishmaanský

regiony

Horácké divadlo Jihlava, krajská divadelní scéna zahájí tento víkend novou divadelní sezónu s pořadovým číslem 84.

Letošní první divadelní premiéra: Mrzák inishmaanský
Z představení
20. září 2023 - 11:00

První představení na velké scéně má název Mrzák inishmaanský. Černá komedie britského dramatika s irskými kořeny Martina McDonagha se na divadelní prkna dostala poprvé v roce 1997. Titulní role v rámci prvního uvedení v Jihlavě byla svěřena hostujícímu Jakubu Rezkovi. Nádherné obyčejné lidské příběhy vykreslují i Lucie Sobotková a Lenka Schreiberová.
 
Mrzák inishmaanský je komedie o tom, co s lidmi ze zapadlého koutu irského ostrova udělá ohlášený příjezd amerických filmařů. Napínavý drsný příběh plný černého humoru, v němž se smích propojuje s dojetím, nabízí skvělé herecké příležitosti devíti hercům v rolích zvláštních podivínů poznamenaných drsnou krajinou a samotou.

V titulní roli se představí hostující čerstvý absolvent pražské konzervatoře Jakub Rezek. V roli jeho kamaráda Bartleyho se jihlavskému publiku představí nová posila pánské části hereckého souboru, absolvent DAMU, Petr Šindler. Jeho sestru hraje Svetlana Hruškociová, v rolích tetiček uvidíte Lenku Schreiberovou a Lucii Sobotkovou. Dále se můžete těšit na Lukáše Matěje (Johnny Pateena Mika), Františka Mitáše (Bobík Bobby), Ondřeje Šípka (Doktor) a Taťánu Schottnerovou j. h. (Máti).Režie se ujal hostující Mikoláš Tyc, jehož první jihlavskou režií byla francouzská komedie Obraz v roce 2018. Ke spolupráci přizval renomovaného Marka Cpina (scéna) a Petru Krčmářovou (kostýmy).

Na jevišti Horáckého divadla Jihlava se dílo světově uznávaného současného dramatika objeví vůbec poprvé.

NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 7%
transparent.gif transparent.gif
Ne 83%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif