Lidé bez domova mohou v Děčíně přečkat mrazivé noci v centru Jonáš

regiony

Křesťanské společenství Jonáš, z.s., bude během této zimy opět poskytovat ve spolupráci s městem Děčín přístřeší lidem bez domova.

Lidé bez domova mohou v Děčíně přečkat mrazivé noci v centru Jonáš
Jonáš
6. prosince 2023 - 07:00

Přečkat noc v prostorách nízkoprahového zařízení na Starém Městě až pro 20 osob bude možné v případě, že noční teploty podle předpovědi klesnou 10 stupňů pod nulu.

„Jsem moc ráda, že nám společenství Jonáš pomáhá se zajištěním této pomoci. Za jeho vstřícnost a ochotu ke spolupráci moc děkuji," uvedla náměstkyně primátora Anna Lehká (Volba pro Děčín), která má sociální oblast ve své gesci.

Město Děčín bude spolufinancovat skutečně otevřenou dobu. V roce 2022 nebylo díky příznivým povětrnostním podmínkám nutné přístřeší poskytovat ani jednu noc, v roce 2021 to bylo pouze jednou. Aktuální informace o otevření budou mít k dispozici PČR, Městská policie Děčín a sociální pracovníci města i sociálních služeb.

Křesťanské společenství Jonáš provozuje na Starém Městě v Březové ulici nízkoprahové denní centrum, které se snaží o zapojení dospělých občanů sociálně vyloučených nebo ohrožených sociálním vyloučením do běžného způsobu života.

Ústeckénovinky.cz informoval Luděk Stínil, tiskový mluvčí města Děčín.

(rp,usteckenovinky.cz,foto:arch.)
Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 17%
transparent.gif transparent.gif
Ne 67%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 16%
transparent.gif transparent.gif