Městská část Praha 8 uspořádala Den dopravní bezpečnosti

regiony

Den dopravní bezpečnosti v Praze 8 nabídl virtuální realitu i „opilecké" brýle.

Městská část Praha 8 uspořádala Den dopravní bezpečnosti
Den dopravní bezpečnosti v Praze 8
14. června 2024 - 12:30

Městská část Praha 8 uspořádala před začátkem prázdnin další ročník Dne dopravní bezpečnosti, který měl za cíl připomenout dětem i rodičům, jak se správně chovat v reálném provozu. Na návštěvníky, kterých přišlo opět přes dva tisíce, čekala řada zábavných novinek, připravených ve spolupráci s partnery akce.

Středobodem preventivní akce bylo jako každým rokem dopravní hřiště v areálu ZŠ Glowackého, kde si děti pod dohledem Městské policie hl. m. Prahy osvojovaly situace, s nimiž se mohou setkat na silnicích či cyklostezkách. Za svou zručnost i znalost zásad dopravní bezpečnosti byly odměněny dětskými řidičskými průkazy, kterých se rozdalo několik stovek.

„Velmi nás těší zvyšující se zájem dětí i rodičů o tuto tradiční preventivně bezpečností akci. Každoročním cílem je připomenutí dětem před prázdninami pravidla bezpečného pohybu v reálném dopravním provozu," uvádí radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN).

Vedle tradiční dětské zábavy, jako je malování na obličej nebo tvořivé dílničky, o které se postarala i Osmička pro rodinu, čekaly návštěvníky nové interaktivní atrakce. Společnost Kooperativa v rámci své platformy VIZE 0 usilující o vymýcení smrtelných nehod připravila stánek s virtuální realitou. Další novinkou byly „opilecké" a „únavové" brýle, které ukazovaly, jak tyto stavy omezují pozornost řidičů.

Stejně jako v loňském roce doplnili akci dobrovolní hasiči z Prahy 8 ukázkou své techniky. Pro rodiče a starší děti byl zase k dispozici simulátor nárazu v rychlosti 30 km/h a simulátor otočení na střechu.

Městská část připravila na akci také diskuzní stánek s mapou Prahy 8, kde mohli návštěvníci zaznamenávat problematická dopravní místa či křižovatky, které vnímají dětští účastníci provozu jako nebezpečné při každodenních cestách do škol a školek.

„Téma bezpečnosti v dopravě je pro nás velmi důležité. Zejména u škol se tomu věnujeme dlouhodobě. Společně s hlavním městem například pracujeme na projektech bezpečných přechodů v okolí škol v programu BESIP. Proto jsme byli k dispozici občanům, aby nám mohli říct své podněty na bezpečnější cesty do škol, kterých jsme dostali desítky. Jsou pro nás cenné, moc si toho vážíme a s odborem dopravy je nyní budeme řešit," dodává předseda komise pro dopravu Martin Jedlička (TOP 09 + STAN).V areálu ZŠ Glowackého se v tento den umístila výstava studie chystaného skateparku, po němž místní skateboardová komunita volá už řadu let. Zájemci si ji mohou prohlédnout na čelní stěně budovy s občerstvením. Podle místostarosty Tomáše Hřebíka (TOP 09 + STAN) se nyní začíná zpracovávat projektová dokumentace celého skateboardového areálu, jenž bude z východu přímo sousedit s dopravním hřištěm.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Šalek, Mgr. tiskový mluvčí Úřadu městské části Praha 8.

(jv,prazskenovinky.cz foto:úmč)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?