Muzeum Vysočiny v Jihlavě: Muzejní a galerijní noc 2024

regiony

I letos se Muzejní a galerijní noc koná ve spolupráci s Oblastní galerií Vysočiny v Jihlavě a uskuteční se v pátek 24.května.

Muzeum Vysočiny v Jihlavě: Muzejní a galerijní noc 2024
Z plakátu k akci
21. května 2024 - 11:00

Muzejní část Muzejní a galerijní noci vychází z právě probíhající výstavy Keltové a Germáni na periferii. Začínáme v 16:30 doprovodným programem k této výstavě, který návštěvníkům nabídne vhled do každodennosti keltské a germánské kultury a možnost vyzkoušet si makety zbraní a některých doplňků vyrobených podle archeologických nálezů. Program bude realizovat naše muzejní lektorka Ing. Alexandra Štěrbová, je nutná rezervace místa.

Od 17 hodin se v muzejním Malovaném sále uskuteční přednáška Mgr. Tomáše Mangela, Ph.D., z Univerzity Hradec Králové se zajímavým názvem Keltové na grilu. Vzhledem ke kapacitě Malovaného sálu i zde nabízíme rezervaci přes naše stránky. Z Plzně přijede historická skupina Castra Romana a představí vojenský i civilní život v antickém Římě. Součástí vystoupení bude mimo jiné i dobové ležení, ochutnávky dobové kuchyně, ukázka boje, ale i představení výzbroje a výstroje. Návštěvníci se také mohou těšit na komentovanou prohlídku výstavy přímo s jejím kurátorem Mgr. Alešem Hochem, Ph.D. Malí návštěvníci si budou moci nechat namalovat na obličej keltské vzory a přírodní motivy od Vlasty Kruntorádové.

Kromě Keltů a Germánů bude přítomen i výtvarník Tomáš Záborec ze Slaného, který v prostorách muzejních arkád představí výstavu svých „dřevomaleb“.

Až do 21 hodin nabízíme i možnost prohlídky našich expozic.

Muzejní noc tradičně zakončíme čtením na dobrou noc v podání zoologa Pavla Bezděčky.

NovinkyVysočina.cz informovala Dana Oberreiterová, tisková mluvčí, Muzeum Vysočiny Jihlava, p.o..

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:Muzeum Vysočiny Jihlava)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?