Na železnici v kraji začne od neděle platit nový jízdní řád

regiony

V neděli 10. prosince začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou zajišťují České dráhy v Karlovarském kraji, zůstane na podobné úrovni jako v současném grafikonu. Vlaky podle něj budou jezdit až do 14. prosince příštího roku.

Na železnici v kraji začne od neděle platit nový jízdní řád
RegioShark
10. prosince 2023 - 12:00

V jízdním řádu 2023/2024 ujedou regionální spoje Českých drah v Karlovarském kraji celkem přes 2,3 milionu vlakokilometrů. Denně dopravce vypraví v regionu v průměru 213 vnitrostátních osobních a spěšných vlaků, které urazí 6 521 kilometrů. Jezdit bude i 14 mezistátních spěšných vlaků na lince Cheb – Marktredwitz a 33 dálkových vlaků kategorie rychlík a expres (včetně Pendolina). Ty ujedou za den 2 009 kilometrů.

Novinkou bude nasazení kapacitnějších souprav mezi Chebem a Aší a vznik nových přípojových vazeb v Chebu a Karlových Varech u několika ranních a večerních vlaků. U mezistátních spěšných vlaků z Chebu do Norimberka bude navíc dočasně nutné z důvodu stavebních prací přestoupit ve stanici Marktredwitz. Podrobnosti ohledně změn na jednotlivých linkách Českých drah, které vzešly z požadavků Karlovarského kraje a v souvislosti s probíhajícími stavebními pracemi na tratích, najdete na webuInformovala Mgr. Veronika Svobodová za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:kú,čd)


Anketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 72%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif