Nemocnice v Ostravě-Vítkovicích má speciální lůžko pro novorozence

regiony

Nemocnice AGEL v Ostravě-Vítkovicích má nově k dispozici speciální vyhřívané lůžko pro novorozence – nabízí jej jako jedna z prvních porodnic v republice.

Nemocnice v Ostravě-Vítkovicích má speciální lůžko pro novorozence
Ilustrační foto
3. prosince 2023 - 12:00

Ve vítkovické porodnici se ročně narodí přes 1300 dětí, z toho 3 % jich přijde na svět předčasně. Novorozenecké lůžko Babyroo® TN300 je moderní přístroj disponující řadou sofistikovaných funkcí pro komplexní péči o novorozence při jejich poporodní adaptaci. Mezi jedny z prvních zařízení v České republice, které má lůžko plně k dispozici, patří nemocnice AGEL v Ostravě-Vítkovicích.

Základní funkcí lůžka je zahřívání novorozence a udržování jeho tělesné teploty na požadované hodnotě, včetně režimu pozvolného zahřívání. Teplotu novorozence snímají dvě čidla, přičemž měřené hodnoty lze ukládat a v čase je průběžně vyhodnocovat. Nové lůžko  lze  použít od porodního sálu přes neonatologickou jednotku intenzivní péče, neonatologické oddělení až po konečné propuštění. „Naše novorozenecké oddělení i porodní sál je jako jedno z prvních pracovišť vybaveno těmito lůžky. Díky ním je zajištěna nejmodernější poporodní péče dle doporučení ILCOR (Mezinárodní konsensus o kardiopulmonální resuscitaci) a přinášíme kompletní péči o naše novorozence nejen po porodu," komentuje pediatrička dětského oddělení MUDr. Zuzana Michálková z Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice.

Lůžko Babyroo je vyrobeno z moderních lehkých a odolných materiálů a díky čtyřem bržděným kolečkům je plně pojízdné. Přístup k lůžku je ze všech stran, což je výhodné nejen pro ošetřující personál, ale i pro rodiče, kteří mohou být miminku neustále nablízku i během všech léčebných procedur. Nespornou výhodou lůžka je i jeho velmi nízká hlučnost, dále také integrované čidlo pro monitoraci vitálních funkcí, jako je saturace a srdeční frekvence.   

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Gabriela Lefenda, tisková mluvčí skupiny AGEL

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:agel)


Anketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 44%
transparent.gif transparent.gif
Ne 28%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 28%
transparent.gif transparent.gif