Olomoucký kraj dokončil opravu další silnice

regiony

Tři a půl kilometrů opravené silnice mají k dispozici řidiči, kteří jezdí mezi Troubelicemi a Uničovem. Oprava vozovky III/31548 tam probíhala půl roku a práce přišly na 33,5 miliónů korun.

Olomoucký kraj dokončil opravu další silnice
Opravená silnice
18. dubna 2024 - 08:00

„Rekonstrukce silnic nižších tříd je, vzhledem k jejich stavu, nutná a pro vedení kraje důležitá. Vloni se nám v tomto směru podařilo odvést obrovský kus práce, ve kterém pokračujeme i letos. Celkem opravíme padesát devět silnic nižších tříd a mostů,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Silničáři mezi Troubelicemi a Uničovem nevyměnili jen samotný asfaltový koberec, ale opravili také příkopy a krajnice, povrch autobusových zálivů a obrubníky. Podél silnice je také nové dopravní značení.

Finanční náklady za Správu silnic Olomouckého kraje činily třiatřicet miliónů korun, z toho 12,5 miliónu korun pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Obec Troubelice do stavby investovala půl miliónu korun.

„Přeji řidičům, aby jim nově opravená silnice dlouho a dobře sloužila, a aby ani na nových opravených silnicích nezapomínali dodržovat pravidla bezpečného provozu,“ dodal hejtman Suchánek.

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr.Radka Kmochová, tisková mluvčí, Olomoucký kraj.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)


Anketa

Uvítali byste, kdyby se šéfem Evropské komise stal maďarský premiér Viktor Orbán?

Ano 89%
transparent.gif transparent.gif
Ne 6%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 5%
transparent.gif transparent.gif