Petrovice u Karviné: Rodinný dům, v němž spala rodina, zachvátil požár

regiony

Profesionální jednotka hasičů z Karviné, společně s dobrovolnou jednotkou  z Petrovic-Závady, vyjížděla k nočnímu požáru rodinného domu do obce Petrovice u Karviné.

Petrovice u Karviné: Rodinný dům, v němž spala rodina, zachvátil požár
Z místa požáru
29. května 2024 - 12:00
Požár zasáhl nejen zaparkovaná vozidla, ale také střechu domu, z důvodu těžce přístupného terénu nebylo možné v místě zásahu ustavit výškovou techniku.

Požár byl na operační středisko hasičů nahlášen, v pondělí 27.5.2024 devatenáct minut po druhé hodině ranní. Dvě jednotky hasičů tak okamžitě vyrazily na místo události. Pro boj s požárem, který již v době příjezdu jednotek na místo události zcela zachvátil přístřešek domu, automobily a rozšiřoval se i na střechu domu, nasadili celkem tři vodní proudy. Těžce přístupný terén neumožňoval ustavit v místě zásahu výškovou techniku, proto museli hasiči k hašení střechy použít nastavovací žebříky. Požár se podařilo lokalizovat během necelé hodiny, další hodinu pak zabrala jeho samotná likvidace.

Požár si naštěstí nevyžádal žádná fyzická zranění, jeho obyvatelé opustili dům ještě před příjezdem jednotek, hasiči však z hořícího domu zachránili mazlíčky dětí, morčata. Na místo události byl povolán rovněž intervent Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje pro poskytnutí posttraumatické péče rodině.

Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na 5 mil. korun, jeho příčina vzniku je předmětem šetření.
Moravskoslezskínovinky.cz informovala por. Bc. Kamila Langerová, tisková mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?