Plzeň podpoří pohybové aktivity

regiony

Téměř půl milionem korun podpoří město sportovní akce a pohybové aktivity organizací, které působí na území Plzně.

Plzeň podpoří pohybové aktivity
Ilustrační foto
2. prosince 2023 - 07:00

Na svém zasedání podporu odsouhlasila Rada města Plzně. Poskytnutí individuálních neinvestičních dotací z rozpočtu Odboru sportu Magistrátu města Plzně bude ještě schvalovat zastupitelstvo.

Dotaci ve výši 50 tisíc korun obdrží talentové centrum tance Storm Ballet na pokrytí nákladů na devátý benefiční galavečer Kouzlo Vánoc, který je komponovaným představením tance a zpěvu. „Hlavními účinkujícími jsou tanečníci Storm Ballet a děti pěveckého sboru „Jéčko“ a jejich hosté. Galavečer je vyvrcholením celoroční sbírky projektu Díky dětem, jehož garantem je Nadace 700 let města Plzně,“ informoval Tomáš Morávek, radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy.

Dvěma sty tisíci podpoří město také sportovní klub Interobal Plzeň, který v Plzni na konci října pořádal v hale Lokomotiva Ligu mistrů. „Interobal se tam utkal s týmy z Bosny a Hercegoviny, Lotyšska Dánska. Liga mistrů je elitní soutěží futsalu organizovaná UEFA a jsou s ní spojeny i vysoké pořadatelské a finanční nároky. Je to pro hráče a samotný klub velký sportovní zážitek a já jsem moc rád, že kolo Ligy Mistrů mohli vidět diváci v Plzni,“ sdělil Tomáš Morávek.Dotaci ve výši 200 tisíc korun dostane rovněž házenkářský klub Talent Plzeň při Bolevecké základní škole. „Finance poputují na turnaj Talenty pro budoucnost, který se koná první a druhý víkend v prosinci, kdy se do Plzně sjede na 250 házenkářů. Oceňuji především to, že klub myslí na svoji budoucnost a chce zapojovat odchovance týmu,“ doplnil radní.

Plzeňskénovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskénovinky.cz foto:arch.mmp)


Anketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 72%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif