Praha dostane zpět část prostředků vynaložených na pomoc uprchlíkům

regiony

Radní hl. m. Prahy na svém jednání schválili záměry k projektům REACT-EU týkajících se zpětného financování pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Praha dostane zpět část prostředků vynaložených na pomoc uprchlíkům
Magistrát hl. m. Prahy
25. února 2024 - 12:30

Celková alokace výzvy s číslem 108 z Integrovaného regionálního operačního programu je ve výši 127 milionů korun a Praha předloží projekty v maximální výši alokace. Celkově může město získat z programu REACT-EU až 191 milionů korun.

„Ruská agrese pokračuje a je spojena se spoustou obětí a utrpení. Tváří v tvář této hrozbě Praha významně pomáhá uprchlíkům, kteří nesou důsledky této agrese. Zažádali jsme tak o 191 milionů korun z programu REACT-EU, které zpětně profinancují projekty usnadňující život uprchlíků v Praze. Tyto prostředky podpoří činnosti realizované hlavním městem, ať už přímo, prostřednictvím svých organizací, nebo přes neziskový sektor. Pomohou tak lidem, kteří jsou postiženi následky ruského vpádu na Ukrajinu. Doufáme, že Evropa se brzy stane více schopnou efektivně hájit své zájmy, a to nejen finančními prostředky,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast financí Zdeněk Kovářík.

Výzva je určena ke zpětnému financování nákladů v souvislosti s řešením bezprostředních dopadů migrační krize pro nestátní neziskové organizace, příspěvkové organizace města nebo městské části. Jedná se o zajištění ubytování, základních životních potřeb a socioekonomické integrace uprchlíků z Ukrajiny se statutem dočasné ochrany.Odbor evropských fondů Magistrátu hl. m. Prahy, který žádosti za hlavní město připravuje a administruje, předloží do dotačního programu Ministerstva pro místí rozvoj ČR celkem čtyři projektové záměry v maximální hodnotě 191 milionů korun.

Informoval Magistrát hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mhmp)


Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 16%
transparent.gif transparent.gif
Ne 69%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 15%
transparent.gif transparent.gif