Praha podpoří Potravinovou banku, poskytne jí dva a půl milionu

regiony

Pražští radní odsouhlasili poskytnutí finančních prostředků ve výši 2,5 milionu Kč pro Potravinovou banku Praha a Středočeský kraj. Dotaci musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Praha podpoří Potravinovou banku, poskytne jí dva a půl milionu
Potravinová banka
22. června 2024 - 12:30

„Potravinová banka ročně redistribuuje okolo 3 000 tun potravin, a to buď ve svých výdejních místech, nebo prostřednictvím 140 charitativních organizací, se kterými spolupracuje. Samozřejmě je ve spojení i se sociálními odbory, OSPOD a poskytovateli sociálních služeb. Díky jejich práci je potravinová pomoc opravdu distribuována cíleně a pomáhá těm, kteří ji nejvíce potřebují – seniorům, samoživitelům nebo lidem, kteří přišli o zaměstnání či střechu nad hlavou,“ říká Alexandra Udženija, náměstkyně primátora pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví.

Finanční prostředky jsou určeny na realizaci projektu s názvem „Potravinová pomoc lidem v nouzi 2024“. Potravinová banka provozuje aktivity jako je svoz potravin potenciálně určených k likvidaci z prodejen s prodejní plochou nad 400 m2 a od výrobců, farmářů, škol, restaurací, hotelů atp. Potraviny jsou dále distribuovány partnerskými neziskovými organizacemi z Prahy a putují k poskytovatelům sociálních služeb nebo jednotlivcům, kteří potraviny nejvíce potřebují.V roce 2023 byla organizace podpořena dotací ve výši 2,5 milionu Kč na pokrytí nákladů spojených s realizací aktivit.

Informoval Magistrát hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp, potravinová banka)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 7%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 9%
transparent.gif transparent.gif