Primátorka Karlových Varů podpořila iniciativu statutárních měst

regiony

Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se připojila k otevřené výzvě adresované vrchním zástupcům republiky.

Primátorka Karlových Varů podpořila iniciativu statutárních měst
Primátorka Andrea Pfeffer Ferklová
22. září 2023 - 12:00

Dvacet představitelů statutárních měst, včetně osmi krajských, společně vyjadřuje obavy z dopadů připravovaného konsolidačního balíčku na rozpočty a fungování měst a obcí. K iniciativě se vedle Karlových Varů připojila města Děčín, Frýdek-Místek, Havířov, Hradec Králové, Chomutov, Karviná, Kladno, Liberec, Most, Olomouc, Opava, Pardubice, Plzeň, Prostějov, Přerov, Teplice, Třinec, Ústí nad Labem a Zlín.

Návrhy, které mají být schváleny v rámci konsolidačního balíčku podpořené informacemi o přenesení plateb za nepedagogické pracovníky ve školství na obce, výrazně zasahují do příjmů a provozních nákladů města. „Již tak napjatý rozpočet našeho města, omezené prostředky nejen na investice, ale také na běžnou správu a údržbu, budou ještě poníženy finanční zátěží, které se stát hodlá zbavit na úkor měst a obcí. To považujeme za nešťastný krok, který v důsledku může znamenat škrty v kultuře, volnočasových aktivitách a v krajním případě třeba i omezení činnosti městské policie,“ komentuje důvod společného postupu zástupců statutárních měst karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.Cílem iniciativy je, aby kroky, které by měly zásadní negativní vliv pro ekonomiku státu, nebyly schváleny. Obsahem dopisu je také výzva k otevření konstruktivního jednání nad komplexní změnou zastaralého systému rozpočtového určení daní, jež by nově reflektovala i přirozená krajská a regionální centra a byla schválena v roce 2024.

Karlovarskénovinky.cz informovala  Helena Kyselá, tisková mluvčí, Magistrát města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:mmkv)


Anketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 41%
transparent.gif transparent.gif
Ne 30%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 29%
transparent.gif transparent.gif