Termovize pomůže strážníkům se zvýšením bezpečnosti ve Frenštátu

regiony

Městská policie Frenštát pod Radhoštěm zařazuje do svého vybavení termovizní technologii. Nově bude při své práci využívat termovizi, která jim pomůže při zvyšování bezpečnosti občanů ve městě.

Termovize pomůže strážníkům se zvýšením bezpečnosti ve Frenštátu
Ilustrační foto
18. června 2024 - 12:00

„Nově pořízená termovize patří mezi stávající nejmodernější špičkovou techniku. Její technologie nám umožní lépe chránit naše občany a zvýšit efektivitu našich operací. Bude nám nápomocna zejména v noci, kdy nám vidění ve tmě umožní rychlejší reakci na potenciální hrozby. Termovize dokáže také detekovat tepelné stopy, čímž může pomoci odhalit například skryté požáry nebo nebezpečné úniky chemikálií. Pomůže také při hledání pohřešovaných či hledaných osob apod.,“ vysvětlil Daniel Adamec, ředitel Městské policie Frenštát pod Radhoštěm. Strážníci termovizi využijí při své každodenní práci, například v těžko přístupných místech pro pěší hlídky a autohlídky v okrajových částech města.

Všichni strážníci Městské policie prošli školením k používání nové techniky a technologie. Termovize má dosah až jeden kilometr a při napojení třeba na mobilní telefon je s ní možné pořídit fotografii nebo videozáznam prohlíženého prostoru. „Už po měsíci používání přispěla k záchraně lidského života, kdy hlídka MP, na základě oznámení, s použitím termovize velmi rychle nalezla muže, který chtěl ukončit svůj život, čemuž se podařilo zabránit a událost měla dobrý konec,“ doplnil Daniel Adamec.

Městská policie Frenštát pod Radhoštěm bude i nadále investovat do inovativních technologií a školení svých strážníků. „Chceme poskytovat co nejvyšší míru bezpečnostia poskytovat kvalitní služeb občanům našeho města. Termovize je jen jedním z kroků, které městská policie podniká k dosažení tohoto cíle,“ uzavřel ředitel městské policie.
 
Moravskoslezskénovinky.cz informovala Ing. Iva Vašendová, tisková mluvčí, MěU Frenětát pod Radhoštěm.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:meufrenstat)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif