Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo

regiony

Vánoční zboží, výrobky regionálních řemeslníků a další produkty, stejně jako originální zážitky. To je jen část nabídky adventního e-shopu, který připravila turistická oblast Toulava.

Toulava nabízí adventní zážitky online i naživo
Vánoční Tábor
8. prosince 2023 - 07:30

Od Tábora až k nám je v plánu také řada předvánočních akcích na různých místech. Zimní počasí rovněž nabízí možnost si příjemně zalyžovat na svazích i ve stopě.

Advent v turistické oblasti Toulava, od Tábora až k nám, je a bude hlavně o zážitcích. Ty si návštěvníci přirozeně užijí v kulisách historických měst Tábor či Bechyně. Zároveň však mohou využít také online adventních trhů, které Toulava spustila od začátku prosince a jsou dostupné na webových stránkách https://www.toulava.cz/eshop.

Co originálního z Toulavy si uživatelé mohou pořídit? Základem je vánoční zboží od regionálních řemeslníků či dalších výrobců. K mání je i třeba bechyňská keramika od Kabátů, ručně vyráběné svíčky z Malšic, andílci z táborské chráněné dílny Arleto či drátované dekorace od paní Bardové z Branic.

Darovat však můžete také zážitky, konkrétně kurzy na vázání květin, skalní lezení s průvodcem, sportovní rybaření, jízdu na velbloudovi či traktorem, případně paintball nebo výrobu svíček ze včelího vosku. Na výběr jsou i různé pobyty nebo řada gastrozážitků v tamních podnicích. Z Toulavy si můžete pořídit také oblečení a textilní doplňky či další suvenýry, publikace a fotoobrazy. A to vše z pohodlí domova na pár kliknutí.

Nabídka na e-shopu je opravdu bohatá a originální. Je nutné zmínit také přírodní kosmetiku nebo originální šperky, keramiku a další dekorace z oblasti. „Každý rok se touto formou snažíme podpořit lokální producenty a cestovní ruch v oblasti,“ okomentoval Jan Sochor, produktový manažer turistické oblasti Toulavy.

„Převážně se jedná o výrobce, kteří mají na svých výrobcích značku Toulava - regionální produkt. Jde tedy o výrobky, které od nás získaly určitou známku kvality a zároveň je u nich zaručené, že jsou skutečně z našeho regionu,“ objasnil manažer Sochor.

Vydatná sněhová nadílka z úvodního prosincového víkendu ozdobila advent v Toulavě zimní krásou. Návštěvníci turistické oblasti si tento severní kout jižních Čech vychutnají i díky řadě předvánočních akcí. Mezi ně se řadí například staročeský vánoční trh v Táboře ve dnech 9. a 10. prosince. Trhy se konají 10. prosince také v Milevsku. Až do Štědrého dne chystají různé akce i v Bechyni.Zalyžovat si díky dobrým sněhovým podmínkám je možné například v skiareálu Monínec nebo ve Ski Kvasejovicích. Zájemci mohou využít také více než sto kilometrů upravených běžeckých stop na Mladovožicku v lokalitě Polánka a na Jistebnicku v okolí Čertova břemena. Další podrobnosti zájemci naleznou na webu www.toulava.cz/advent2023.

Jihočeskénovinky.cz informovala Jana Píchová, Jihočeská centrála cestovního ruchu.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:jccr)


Anketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 72%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif