V českobudějovickém areálu Akademie věd vzniká velkoformátové graffiti

regiony

Víc než sto metrů čtverečních bude mít streetartový obraz, který právě začal tvořit českobudějovický umělec Happy na jedné z budov Biologického centra Akademie věd ČR v Branišovské ulici v Českých Budějovicích.

V českobudějovickém areálu Akademie věd vzniká velkoformátové graffiti
Ilustrační foto
28. září 2023 - 08:25

Velkoformátové graffiti s názvem Hloubka života propojuje vědu s uměním, ústředním motivem bude řez buňkou. Odhalení díla se uskuteční v pátek 6. 10. 2023 od 16:30 za přítomnosti autora a zástupců Biologického centra AV ČR. Hned poté v 17 hodin odstartuje Noc vědců.

Pestrá grafická kompozice bude odrážet mnohovrstvá zkoumání Biologického centra AV ČR a bude zahrnovat symbolické odkazy v podobě zřejmých a méně zřejmých objektů. Ústředním motivem bude optický řez buňkou a v popředí bude vynikat nápis „THROUGH THE WORLD!“. Vizuální pojetí v zelených odstínech bude stylizováno formou streetart. Technikou malby je sprejování.Autor díla, Vladimír Happy Horváth je rodákem z Českých Budějovic, který mj. v roce 2018 instaloval pohyblivou čtyřmetrovou plastiku aligátora do Mlýnské stoky, na kterou dodnes obyvatelé města vzpomínají s úsměvem a vzrušením. O rok později instaloval čtyři pohyblivé plastiky Karet obecných na podporu organizace Chráníme mořské želvy. Od začátku své tvorby se orientuje na inteligentní symbiotickou konfrontaci díla s městem. Pro aplikace umění využívá snadno odstranitelné a nezávadné materiály s ohledem na životní prostředí. Je také spoluzakladatelem neziskové organizace Mycelium, z.s., podporující mladé umělce a kulturu ve městě.

"Věříme, že tímto originálním počinem, který propojuje rozmanité světy vědy a pouličního umění, přineseme moderní estetický prvek do našeho města a obohatíme veřejný prostor o novou inspiraci a krásu," dodáv Mgr. Daniela Procházková, referentka publicity, Biologické centrum AV ČR.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:Biologické centrum AV ČR)


Anketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 41%
transparent.gif transparent.gif
Ne 30%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 29%
transparent.gif transparent.gif