Vedení Olomouckého kraje diskutovalo se zástupci mikroregionů

regiony

Doprava a dopravní obslužnost, investice, podpora venkova, dostupnost sociální péče, novinky ze školství či z odpadové problematiky řešili zástupci Olomouckého kraje v Kojetíně.

Vedení Olomouckého kraje diskutovalo se zástupci mikroregionů
Ze setkání
20. května 2024 - 08:00

V úterý 14. května se tam konalo další setkání mikroregionů, tentokrát společně se Svazkem obcí mikroregionu Střední Haná.

„Účel setkání je stejný jako v předchozích třiadvaceti letech – promluvit si o tom, co mikroregiony trápí, co se jim daří, v čem by potřebovaly pomoct a co od nás očekávají. Samozřejmě nemůžeme vyřešit všechny potíže, ale díky dobrému hospodaření kraje v průběhu celého volebního období můžeme obcím a městům v mnohém pomoci a pomáháme,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Mikroregiony jsou sdružením obcí, jejichž posláním je rozvoj jednotlivých vesnic i celých regionů. Na území kraje je jich aktuálně šestatřicet.

„Všechny obce mohou čerpat peníze z programu Podpora obnovy venkova, který jsme letos navýšili o patnáct miliónů korun. Velmi kladnou reakci má u starostů také dotování provozu malých vesnických prodejen. Zpětná vazba z mikroregionů je pro nás velmi důležitá, protože ji promítáme do našich rozhodnutí,“ dodal Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj.

Setkání se za Olomoucký kraj zúčastnili hejtman Josef Suchánek, náměstci Jan Šafařík a Ivo Slavotínek a krajští radní Martin Šmída, Petr Lysek a Aleš Jakubec, kteří jednotlivě představili aktuální novinky ze svých oblastí.  

Olomouckénovinky.cz informovala Mgr.Radka Kmochová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?