23. prosince 2025 - 11:00
Novinky letošního ročníku se osvědčily, včetně rozšířeného dětského programu. Velmi pozitivní ohlas mělo také Dračí vejce, které bylo letos více interaktivní a doslova si žilo svým vlastním životem.
Brněnské Vánoce oficiálně končí 23. 12. 2025 posledním koncertem – Českou mší vánoční Jakuba Jana Ryby.
- Dračí vejce bude svítit a „hlásat moudra" ještě do 26. 12.
- Brána do Poznaně ukončí své vysílání do Polska v neděli 21. 12., na dva dny – 22. a 23. 12. v časech 10:00 až 22:00 – však přesměruje své vysílání na hrad Špilberk, poté bude její vysílání ukončeno.
Od 27. do 31. 12. bude postupně probíhat odvoz většiny stánků, konzumačních zón a dalšího mobiliáře. Až do svátku Tří králů zůstává na svém místě Halouzkův betlém, vánoční strom na náměstí Svobody, Drak ve svetru a v provozu budou také Zimní bar (nám. Svobody) a Ježíškův bar (Dominikánské náměstí).
Celkové výnosy z pronájmu stánků dosáhly 22,1 mil. Kč, přičemž náklady byly plánovány ve stejné výši. Přesnou výši nákladů budeme znát po dodání všech faktur a uzavření účetnictví akce na přelomu ledna a února 2026. Návštěvnost byla srovnatelná s loňským rekordním ročníkem, kdy trhy navštívilo přibližně 1,5 milionu lidí.
V příštím roce bude zároveň pokračovat diskuze se zřizovatelem o budoucnosti Brněnských Vánoc v souvislosti s projektem Vánoce Brno MČ Brno-střed.
Jihomoravskénovinky.cz informovala Hana Bánovská, tisková mluvčí, TIC BRNO.
(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:ticbrno)