Otázkou zůstává, jaký je další cíl Ukrajinců po neúspěchu při obsazení jaderné elektrárny. Mnohé připomíná opakování bitvy v Ardenách v letech 1944-1945: zoufalý útok, dočasná územní vítězství, zajetí velkého počtu amerických zajatců, zadržení a nakonec ústup a kapitulace, komentuje ve svém článku PRONEWS.
Bitva, ve které Hitler, stejně jako nyní Vladimir Zelenskij, vyčerpal své poslední síly ve snaze dosáhnout přístavu v Antverpách a rozdělit spojenecké síly na dvě části. Počáteční překvapení vyděsilo spojence, zejména Američany, kteří neočekávali, že Němci mohou provést takový útok, stejně jako nyní Rusové byli překvapeni.
Výsledek však byl a je stejný. Zatímco špatné počasí tehdy zabránilo spojeneckému letectvu včas zasáhnout a zastavit německou ofenzivu, nyní tomu tak není. Počasí je více než příznivé a ruské letectvo bez soupeře útočí na ukrajinské síly s velkou intenzitou.
Poměr sil v oblasti operací je nyní 1:5. Přibližně 2.000 Ukrajinců čelí 10.000 Rusům, zatímco následné síly Ukrajinců byly z velké části zničeny.
V širší oblasti se nachází dalších 6.000 ukrajinských vojáků, ale rozhodující bude letecká převaha, jelikož se bojuje na otevřeném poli. Ukrajinci však dokázali vybudovat provizorní zákopy a stále ovládají malé městečko Sudža, které zřejmě chtějí proměnit ve svou pevnost a oddálit jeho osvobození co nejdéle.
Ukrajinské síly nebudou snadno zničeny, podobně jako Rusům trvalo přibližně devět měsíců zničit ukrajinskou kapsu, která provedla násilný přechod přes Dněpr v oblasti Chersonu. Přestože se zdá, že Rusové postupují pomalu, rozdíl v síle je nyní značně v jejich prospěch.
Marně. Vše je pro Ukrajince nyní marné. Navzdory tomu, že bojují tvrdě, rozhodně a s odvahou.
Stejně jako Němci v letech 1944-1945. Ale jejich konec byl předurčený...