Arestovič: Čekají nás slzy, krev a pot – Kyjev vede zemi do katastrofy!

zprávy

Bývalý poradce ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského Alexej Arestovič říká, že současné ukrajinské vedení vede zemi do katastrofy.

Arestovič: Čekají nás slzy, krev a pot – Kyjev vede zemi do katastrofy!
Alexej Arestovič, bývalý poradce ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského
15. října 2023 - 03:20

Podle jeho hodnocení je nedostatečně kompetentní a nadále se drží špatné politiky.

„Neměli bychom čekat, až učiní adekvátní rozhodnutí odpovídající situaci,“ dodává Arestović.

Poukazuje také na to, že kyjevský režim nechce lidem sdělit skutečnou pravdu, že návrat k hranicím z roku 1991 nebude a že „Krym v nejbližší době nebude“, protože bude jen „obrana, krev, pot a slzy".

Jako východisko ze situace uvádí volby, ve kterých vidí šanci na obnovu a politický obrat, který by zohlednil současnou situaci.


Jako některé z důležitých omylů uvádí bývalý poradce Zelenského, po kterém mimochodem nedávno Rusko pátralo, korupci, zhoršení vztahů se sousedy, nesmyslné hromadění sil u Bachmutu, když by se, jak říká, měla soustředit pozornost na pronikání jižní fronty.ale i některé další důvody.

Dříve Arestovič opustil svou pozici poradce Zelenského letos v lednu poté, co naznačil, že raketa, která 14. ledna zasáhla obytnou budovu ve městě Dněpr, mohla být sestřelena ukrajinskými systémy protivzdušné obrany.

Později se omluvil a svá slova odvolal, přesto byl vyhozen.

Také často vycházel na veřejnost s prohlášeními, že pochybuje o „zaručeném vítězství“ Ukrajiny.13.10.2023 - Arestovič může být odsouzen až na tři roky

Arestovič čelí třem letům vězení. Policie zahájila šetření po jeho skandálním prohlášení o ženách

Trestní řízení podle článku 300 trestního zákoníku Ukrajiny (propaganda násilí a diskriminace) je zahájeno na žádost zástupce lidu z Hlasu Inny Sovsun, jak sama uvedla na své stránce Facebook.

Připomeňme, že Arestovič na svém uzavřeném psychologickém semináři nazval Arestovič nazval ženy „stvořeními“, které „chcete uškrtit“. Později uvedl, že jeho slova byla vytržena z kontextu a samotné video s tímto prohlášením, které distribuovaly kanály Telegram, bylo sestříháno.

(rp,prvnizpravy.cz,informer, strana,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Kdo podle vašeho názoru rozděluje společnost a šíři nenávist?