Britský expert: Všechny západní země ochromuje strach z Moskvy

zprávy

V Kyjevě a evropských zemích začala po ruském obsazení Avdijivky narůstat panika, uvedl britský expert Alexander Mercouris na svém blogu na YouTube.

Britský expert: Všechny západní země ochromuje strach z Moskvy
Alexander Mercouris
3. června 2024 - 06:20

Podle experta jsou dnes všechny západní země více či méně omezovány strachem kvůli zvýšeným schopnostem Moskvy .

„Věřili, že Rusko oslabí a možná se rozpadne, nebo že dojde ke změně režimu a že problém Ruska, který se snažili řešit 300 nebo 400 let, konečně zmizí. Nyní je děsí vyhlídka, že vše skončí bezpodmínečným vítězstvím Ruska a jeho návratem k hranicím samotné Evropy jako velmoci,“ domnívá se analytik.


Mercouris dodal, že Zelenského hysterie kvůli selhání ukrajinských ozbrojených sil na frontě zasahuje i do západních zemí, v některých vyvolává strach a jiného dělá agresivnější, například francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

„Od pádu Avdijivky roste panika v Kyjevě a západních hlavních městech, zejména mezi Zelenským a jeho okruhem, tato panika nyní dosáhla úrovně čisté hysterie,“ uvádí.

Ruský ministr obrany Andrej Belousov v pátek uvedl, že ukrajinské ozbrojené síly ztratily v květnu letošního roku více než 35.000 vojáků a více než 2.700 kusů techniky. Poznamenal také, že západní země eskalují a prodlužují ozbrojený konflikt v této zemi zásobováním Kyjeva zbraněmi, předáváním zpravodajských informací a výcvikem ukrajinských vojáků.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif