Ukrajina a Kelloggův plán
Kellogův plán by v podstatě sestával ze „zmrazení front na jejich současné pozici a podmínění dodávek zbraní do Kyjeva pro potřebu donutit Zelenského vyjednávat“. Trump tvrdil , že „dohodou s Vladimirem Putinem dokáže urovnat válku do 24 hodin“, ale Zelenskij je nadále odhodlán zapojit NATO do otevřeného konfliktu s Ruskem, což by z něj udělalo pro Spojené státy zátěž, které by bylo lepší se okamžitě zbavit.
Pokud Zelenskij nebude vstřícný k návrhům Kelloggova plánu, není vyloučeno, že bude obviněn z korupce a nucen k exilu ve Velké Británii, načež jej nahradí Trojka složená z ukrajinského velvyslance ve Spojeném království Valerije Zalužného, který byl od 27. července 2021 vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny do 8. února 2024, bývalý ministr zahraničí Dmytro Kuleba a bývalý ministr infrastruktury Oleksandr Kubrakov. Tato Trojka bude muset učinit zásadní rozhodnutí pro vyjednávání mírové dohody s Ruskem, poté znovu vybudovat zemi a nakonec realizovat návrh nové kartografie Ukrajiny pod přímým dohledem Kellogga.
Čelili bychom tak mega finančnímu gigantovi s portfoliem větším než má největší čínská banka a s portfolii více než 30 % v předních společnostech jako Microsoft, Amazon, Apple, Coca Cola, Twitter, PepsiCo, Ferrari, Bank of America, JP Morgan, Exxon Mobil, Pfizer, McDonald's nebo Uber, který by urychleně stáhl údajného autora reklamy, Thomase, Trumpa, ve kterém by se objevil Thomas Matthew Crooks.
Na oplátku se BlackRock stane – de facto – vlastníkem hlavních aktiv Ukrajiny, od jejích černých půd po její elektrické sítě, včetně mezinárodních fondů pomoci. Bude také spravovat ukrajinský veřejný dluh, který do konce roku 2024 dosáhl asi 166,1 miliardy dolarů, neboli 92 % jejího HDP ( podle poslance ukrajinského jednokomorového parlamentu Danyla Hetmanceva), čímž se „Post-Zelenského Ukrajina stane soukromou doménou BlackRock, skutečné stínové velmoci Spojených států.