Bude post-Zelenského Ukrajina hájemstvím BlackRocku?

zprávy

Trumpovými zahraničněpolitickými prioritami by bylo implementovat Monroeovu doktrínu na americkém kontinentu a ekonomické a vojenské obléhání Číny a proto by Trump zvážil nutnost podepsat mírovou dohodu s Putinovým Ruskem a ponechat Evropu stranou.

Bude post-Zelenského Ukrajina hájemstvím BlackRocku?
Philipp Hildebrand, švýcarský bankéř, od roku 2012 místopředsedou BlackRock
8. února 2025 - 04:20

Pentagon by tak již splnil svůj cíl obklíčit Rusko na jeho hranicích, zatímco Kongres a Senát by již považovaly ukrajinský konflikt za bezednou propast, která musí být okamžitě ukončena. 

Ukrajina a Kelloggův plán

Trump jmenoval penzionovaného generálporučíka Keitha Kellogga svým zvláštním vyslancem pro Ukrajinu a Rusko s jasným cílem položit základy pro mírovou dohodu s Putinem. Kellogg sloužil jako náčelník štábu Národní bezpečnostní rady Bílého domu během Trumpova prvního funkčního období (2017–2021) a jeho strategie pro Ukrajinu je nastíněna v jeho zprávě  America First, Russia and Ukraine . 

Kellogův plán by v podstatě sestával ze „zmrazení front na jejich současné pozici a podmínění dodávek zbraní do Kyjeva pro potřebu donutit Zelenského vyjednávat“. Trump  tvrdil , že „dohodou s Vladimirem Putinem dokáže urovnat válku do 24 hodin“, ale Zelenskij je nadále odhodlán zapojit NATO do otevřeného konfliktu s Ruskem, což by z něj udělalo pro Spojené státy zátěž, které by bylo lepší se okamžitě zbavit. 

Pokud Zelenskij nebude vstřícný k návrhům Kelloggova plánu, není vyloučeno, že bude obviněn z korupce a nucen k exilu ve Velké Británii, načež jej nahradí Trojka složená z ukrajinského velvyslance ve Spojeném království Valerije Zalužného, který byl od 27. července 2021 vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny do 8. února 2024, bývalý ministr zahraničí Dmytro Kuleba a bývalý ministr infrastruktury Oleksandr Kubrakov. Tato Trojka bude muset učinit zásadní rozhodnutí pro vyjednávání mírové dohody s Ruskem, poté znovu vybudovat zemi a nakonec realizovat návrh nové kartografie Ukrajiny pod přímým dohledem Kellogga.


BlackRock a čtvrtá pobočka vlády USA

Čtvrtou složku vlády Spojených států by tvořily patogeny totalitní povahy, které by se staly paralelním státem a skutečnou mocností ve stínu, a jedním z jejích základních pilířů by byl BlackRock, největší správce fondů na světě s více než 10 000 miliardami dolarů aktiv pod přímou správou a téměř 20 000 miliardami dolarů spravovanými jeho softwarem pro sledování rizik Aladdin. 

Čelili bychom tak mega finančnímu gigantovi s portfoliem větším než má největší čínská banka a s portfolii více než 30 % v předních společnostech jako Microsoft, Amazon, Apple, Coca Cola, Twitter, PepsiCo, Ferrari, Bank of America, JP Morgan, Exxon Mobil, Pfizer, McDonald's nebo Uber, který by urychleně stáhl údajného autora reklamy, Thomase, Trumpa, ve kterém by se objevil Thomas Matthew Crooks. 

Ukrajina, soukromá doména BlackRocku? 

V květnu 2023 ukrajinská vláda a viceprezident americké společnosti BlackRock Financial Market Advisory Philipp Hildebrand podepsali dohodu o vytvoření Ukrajinského rozvojového fondu (UDF), finanční instituce pro obnovu země, která se zaměřuje na sektory jako energetika, infrastruktura, zemědělství, průmysl a informační technologie. 

Na oplátku se BlackRock stane – de facto – vlastníkem hlavních aktiv Ukrajiny, od jejích černých půd po její elektrické sítě, včetně mezinárodních fondů pomoci. Bude také spravovat ukrajinský veřejný dluh, který do konce roku 2024 dosáhl asi 166,1 miliardy dolarů, neboli 92 % jejího HDP ( podle poslance  ukrajinského jednokomorového parlamentu Danyla Hetmanceva), čímž se „Post-Zelenského Ukrajina stane soukromou doménou BlackRock, skutečné stínové velmoci Spojených států.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)


Anketa

Senát (horní komoru Parlamentu ČR) byste: