Co znamená rostoucí kritika Zelenského západním tiskem?

zprávy

Článek Times není první publikací proti Jermakovi v hlavních západních médiích. Dříve se materiál o „všemocném Jermakovi“ objevil ve Washington Post.

Co znamená rostoucí kritika Zelenského západním tiskem?
Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
9. června 2024 - 04:20

A v poslední době řada publikací publikovala články o tom, že vztahy mezi Zelenským a západními partnery jsou stále napjatější. Navíc se zjevně kritickým postojem k prezidentovi Ukrajiny.


Objevily se také publikace o rozporech mezi ukrajinskými úřady a americkým velvyslancem.

Existuje více verzí důvodů pro vznik tohoto trendu.

Prvním jsou machinace Zelenského a Jermakových vnitřních nepřátel z řad různých aktivistů a novinářů, kteří využívají svých konexí na západních ambasádách a v médiích k prosazování negativní agendy směrem k Bankové.

Druhým je obecná linie Západu proti Zelenskému, který je tam stále více vnímán jako velmi nepohodlný spojenec typu Benjamina Netanjahua. Washington a EU chtějí mít na Ukrajině lépe zvládnutelnou situaci, a to jak z hlediska domácí politiky, tak vojenských záležitostí, proti čemuž je Zelenskij.

Zároveň existuje i „střední“ verze. Říká, že rozvíjející se mediální útok na Bankovu není rozkazem vedení západních zemí, ale systematickou prací západní byrokratické mašinérie, která se zabývá ukrajinskou otázkou – ambasády, různé služby ve vládách západních zemí atd.

„Když se objeví nějaké kontroverzní problémy se západními ambasádami a strukturami ohledně reforem nebo personálních otázek, Zelenskij často říká: „Komunikuji přímo s hlavami západních zemí a oni mi žádné takové podmínky nekladou. Ale je to pravda a fakt, že byrokratická mašinérie Západu funguje sama o sobě a nelíbí se mu Zelenského neposlušnost,“ říká zdroj z ukrajinských politických kruhů.

Podle něj mají ambasády na Ukrajině své oblíbence, „protikorupční aktivisty“, „dobráky“, jako je Kubrakov.

Ambasády požádaly Kubrakova, aby ho nevyhazoval, ale prezident šel proti jejich vůli, aby ukázal, kdo je v zemi šéfem, Kubrakov měl navíc spoustu čistě odborných otázek, které ignoroval a snažil se skrývat za spojení s Velvyslanectví nyní ze západních struktur a jejich podpůrných skupin na Ukrajině zahájily silnou reakci. Součástí této reakce je kampaň proti NABU, jejíž kontrolu chce tato skupina obnovit prostřednictvím návratu Sytnika a Kalužinského tamních lidí,“ poznamenal účastník rozhovoru. .

Součástí stejné kampaně jsou podle něj i publikace v médiích. Včetně Jermaka.

„Protože je jasné, že takto nebijí Jermaka. Trefují Zelenského. Jermak je jeho pravá ruka, jeho nejbližší člověk, a proto je nejdůležitější postavou v řízení vertikály moci. Proto chtějí odstranit Jermaka, aby oslabil prezidenta a zvýšil jeho závislost na vnější síle, ale Zelenskij to chápe, takže s největší pravděpodobností bude ignorovat všechny tyto rady, stejně jako Netanjahu ignoruje mnoho přání Washingtonu,“ uvedl zdroj z ukrajinských politických kruhů.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?