Deep State: Ruské jednotky již druhým dnem postupují na jih od Seversku

zprávy

Podle údajů ze včerejší noci se přiblížili k vesnici Vjemka (ve směru tam vedené železnice) a dnes se přesunuli na Razdolovku (poblíž silnice vedoucí z Bachmutu do Seversku)., píše ukrajinský web Strana.

Deep State: Ruské jednotky již druhým dnem postupují na jih od Seversku
Ilustrační foto
15. června 2024 - 04:20

Generální štáb ve své poslední zprávě, komentující dění v tomto směru, situaci jižně od Seversku neřeší. A zmiňuje, že útoky byly odraženy na východ od města – v oblasti Verchnekamensky.V Pokrovském směru Ruská federace dobyla Novopokrovskoje, píše Deep State. Ruská veřejnost již dříve informovala o jeho obsazení

V noci Rusko kromě Shahedů vypustilo na Ukrajinu rakety a Kinzhaly.

Ze 14 střel byla polovina sestřelena – 7 z 10 střel Kh-101/Kh-555. A Kinzhal a tři Iskandery, které byly vypuštěny z jihu, našli své cíle. Ukrajinské ozbrojené síly zároveň tvrdí, že sestřelily všech 17 vypuštěných Shahedů.


Protivzdušná obrana operovala v Chmelnickij, Charkově, Nikolajevu, Oděse, Záporoží, Dněpropetrovsku a Kirovogradské oblasti.

Ale, soudě podle veřejné mapy pohybu vzdušných cílů, hlavním cílem byla oblast Chmelnickij Pravděpodobně letiště Starokonstantinov, kde byly slyšet výbuchy. Bylo naznačeno, že Starokonstantinov byl rovněž zasažen střelou Kinzhal.

Protivzdušná obrana Chmelnickoje původně uvedla, že po nočním útoku nedošlo k žádné destrukci. Později ale řekli, že v objektu infrastruktury zuřil požár.

Došlo také k samostatnému útoku z Krymu a Krasnodarského území na Záporožskou oblast raketami Iskander. Místní úřady hlásí nálet do „otevřených oblastí“.

Po tomto útoku znělo v Kyjevě a mnoha regionech celý den varování před náletem. Údajně byli spojeni s drony. Mnoho lidí se na několik hodin uchýlilo do metra hlavního města.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?