Deep State: Ruské jednotky postupovaly ve třech místech v Pokrovském směru

zprávy

Ruské jednotky postupovaly na třech místech v Pokrovském směru. Podle veřejnosti Deep State byl postup v oblasti Archangelskoje, Sokol a Umanskoje, píše s na ukrajinském webu Strana.

Deep State: Ruské jednotky postupovaly ve třech místech v Pokrovském směru
Ilustrační foto
19. června 2024 - 03:20

Ruské jednotky postupující u Sokola a Archangelska poskytují boky pro postup k dálnici Pokrovsk-Konstantinovka, která je důležitá pro logistiku ukrajinských ozbrojených sil.

Také dnes se objevují zprávy, že se ruská armáda připravuje k útoku směrem na Borovaja v Charkovské oblasti.

Deep State o tom napsal. Rusové podle něj v oblasti od Rajgorodky po Novovodžany zvýšili údernou sílu: až 10 tisíc pěšáků, 450 kusů vojenské techniky včetně 200 dělostřeleckých systémů.

Poslankyně Bezugla: Armáda potřebuje kyslík! Potřebuje nového velitele!

Rusové si vytvořili početní převahu nad ukrajinskými ozbrojenými silami a poslední tři týdny testovali ukrajinskou obranu a prováděli nepřetržité útoky. Podle analytiků má Ruská federace v plánu vstoupit nejprve na trať Naděžda-Novojegorovka a poté na trať Peršotravněvoje-Černeščina.

Totéž uvedla i 3. samostatná útočná brigáda, která v těchto místech bojuje.

„Proti jednotkám brigády jsou 3. a 144. divize 20. armády Ruské federace. Nepřítel postupuje s tankovými pluky a přitahuje značné množství dělostřelectva a dalších jednotek z PVK a speciálních sil a chemické zbraně,“ píše se ve zprávě.

Borovaja byla dlouho považována za jeden z ruských cílů ve Svatovském směru. Město se nachází na levém břehu řeky Oskol, kam se podle předpokladů chce Ruská federace dostat.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?