Dron Lancet zlikvidoval na letišti ukrajinské Su-25

zprávy

Vojenská veřejnost Deep State včera informovala, že ruská armáda dobyla Ivanovskoje jižně od Bachmutu. To ale následující den velení ukrajinských ozbrojených sil popřelo.

Dron Lancet zlikvidoval na letišti ukrajinské Su-25
ZALA Lancet, ruská vyčkávací munice
12. června 2024 - 03:20

„O Ivanovskoje mohu říci následující: osada patří Ukrajině, obranné síly kontrolují situaci v tomto směru," řekl mluvčí skupiny Chortica Nazar Vološin. Podle něj se Rusové nadále pokoušejí zaútočit na vesnici.Boje o Ivanovskoje probíhají od zimy 2023. Osada se nachází na dálnici z Bachmutu do Konstantinovky, která vede jižně od Časov Jaru a protíná kanál Seversky Doněc - Donbass, který brání ruské jednotky. To znamená, že z Ivanovského můžete zaútočit na kanál jihovýchodně od Časov Jaru.

Ivanovskoje je ale důležité i pro kontrolu oblasti Kliščijivka-Andrijivka jižně od Bachmutu, kde se nachází velitelské výšiny, na které nyní útočí ruská armáda. 


Veřejnost Deep State také hlásí, že Rusové postoupili ve Staromajorském na Vremevském výběžku. Ruské ministerstvo obrany včera oznámilo úplné dobytí této vesnice.Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo dobytí Mjasožarovky v Luganské oblasti, která je západně od Svatova a ve směru na Borovaja.

V Pokrovském směru zaznamenává Deep State postup ruských jednotek u Umanského a Novopokrovského. Ruská veřejnost dnes ráno deklaruje úplné dobytí vesnice Novoaleksandrovka - důležitého obranného bodu ukrajinských ozbrojených sil severně od Očertila ve směru z Pokrovska do Konstantinovky, kterou se ruské jednotky snaží přeříznout. Ukrajina ztrátu vesnice nepotvrdila. Generální štáb ale tento úsek označuje za nejtěžší.

Rusko pokračuje v náletech frontových dronů daleko za frontovými liniemi

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo údajně videozáznam likvidace ukrajinského Su-25 na letišti Dolgincevo (poblíž Krivoj Rog) v Dněpropetrovské oblasti. Uvádí se, že zásah provedl dron Lancet a jiný dron jej doplnil.

Již dříve ukrajinská armáda a odborníci uvedli, že ruské průzkumné drony se naučily překonávat ukrajinský systém elektronického boje a létat hluboko do týlu ukrajinských ozbrojených sil.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?