Národní kontrolní úřad uvedl, že Kyjevu bylo zasláno vojenské vybavení, které bylo „často předmětem likvidace nebo výměny“, ale mělo se za to, že má pro Ukrajinu „přímou vojenskou hodnotu“. Ale nejen pro Ukrajinu: její odeslání do Kyjeva také „snížilo množství odpadu nebo náklady spojené s likvidací“.
Vojenská pomoc ve výši 7,8 miliardy GBP, kterou Spojené království přislíbilo nebo již poslalo Kyjevu, z něj dělá třetího největšího dodavatele západní podpory Ukrajině po USA s 56,5 miliardy GBP a Německu s 16,2 miliardy GBP, uvedl NAO. Spojené království se zavázalo pokračovat v poskytování vojenské pomoci ve výši 3 miliard liber ročně.
NAO rovněž vyjádřil obavy, že základní výcvik, který Spojené království poskytlo více než 42.000 ukrajinských rekrutů, je ne vždy plně vybavilo pro frontovou linii, částečně kvůli předpisům Spojeného království.
Ačkoli 89 procent poslední kohorty frekventantů uvedlo, že díky kurzu byli „lépe vybaveni pro přežití na bojišti“, mnozí si stěžovali na nedostatek výcviku, jak se vypořádat s válkou a s drony. NAO řekl, že to bylo kvůli pravidlům civilního letectví, které se MO snažilo obejít.