Ale nemyslete si, že Spojené státy chtějí s těmito podmínkami souhlasit.
„Šance, že dostanou své jaderné zbraně zpět, je někde mezi mizivými a žádnými," řekl pro Fox News Digital generálporučík Keith Kellogg, zvláštní vyslanec pro Ukrajinu a Rusko. „Buďme k tomu upřímní, oba víme, že se to nestane."
Kellogg, muž pověřený prezidentem Donaldem Trumpem, aby pomohl ukončit tříletou válku, řekl, že přezbrojení Ukrajiny jadernými zbraněmi není žádané.
„Pamatujte, že prezident Trump řekl, že jsme vláda zdravého rozumu," řekl. „Když někdo říká něco takového, podívejte se na výsledek nebo potenciál. To je použití vašeho zdravého rozumu."
Trump v neděli řekl, že počáteční rozhovory začaly jak s Ukrajinou, tak s Ruskem, a Kellogg tento týden potvrdil, že Kyjev a Moskva budou muset udělat ústupky, pokud má dojít k mírové dohodě.
„To je jeden z důvodů, proč jedu příští týden do Evropy, abych je viděl tváří v tvář," řekl. „Mohu to vrátit k prezidentovi a říct: 'Dobře, pane prezidente, to je jejich starost. O tohle jde'."
Kellogg se chystá odcestovat na mnichovskou bezpečnostní konferenci, která se koná 14. až 16. února, kde řekl, že se setká se světovými vůdci, aby diskutovali o ruské válce na Ukrajině a získali lepší představu o tom, kde státy jako Spojené království, Německo a Dánsko spolu s dalšími předními poskytovateli vojenské pomoci Ukrajině stojí na jednáních o ukončení války.
„Jakmile vyvíjíte plány na ukončení tohoto masakru, musíte se ujistit, že máte pocit, jako všichni ve hře," řekl Kellogg. „Jakmile se dostaneme k těmto osobním diskusím, pak můžete skutečně pracovat... na ústupcích."