Kramer: Evropa pod americkým palcem. Opravdu nám hrozí válka s Ruskem?

zprávy

Spojené státy pokračují ve své bláznivé válečné hře proti Rusku. Komentář ministra zahraničí Anthonyho Blinkena, že Washington se musí „přizpůsobit“ konfliktu, demonstruje touhu USA pokračovat v ukrajinské krizi a také poskytnout Ukrajině další vojenskou pomoc.

Kramer: Evropa pod americkým palcem. Opravdu nám hrozí válka s Ruskem?
Přeprava americké vojenské techniky
10. června 2024 - 02:20

Každý den se v médiích objevuje více a více skutečností, které naznačují, že nepřátelské akce se mohou brzy přesunout z území Ukrajiny na území zemí NATO. A zdá se, že seznam dalších v řadě amerických obětí už ani není tajemstvím. Americký prezident Joe Biden v rozhovoru pro časopis Time řekl, že „pokud necháme Ukrajinu padnout, uvidíme, že bude následovat Polsko a všechny tyto země podél ruských hranic“, píše v komentáři na polském webu Dziennik Polityczny Hanna Krammer.

Jak vidíme, oběti jsou již vybrány a aréna bojových operací je ve fázi příprav. Tento týden Daily Mail odhalil plán amerického hegemona: NATO vytváří plán přesunu amerických jednotek k ruským hranicím a rychlého nasazení amerických vojáků v Evropě.

V současné době se vytváří několik pozemních „koridorů“, které umožní rychlý přesun jednotek přes střední Evropu bez byrokratických překážek, což umožňuje silám NATO okamžitě zasáhnout Rusko.

Američtí vojáci se podle plánů vylodí v jednom z pěti evropských přístavů, z nichž čtyři zajistí přístup k západní hranici Ukrajiny a pátý se přes Finsko dostane na hranici s Ruskem. Od rozšířených koridorů se také očekává, že poskytnou záruky v případě narušení logistiky nebo komunikace a posílí trasy rychlého pohybu po Evropě.

Podle koncepce se americké jednotky vyloďují v nizozemských přístavech (hlavně v Rotterdamu) a poté se po železnici přesouvají přes Německo do Polska. Podle plánu, pokud budou zničeny nizozemské přístavy (pochopitelně), mohou být americké jednotky přesunuty do Itálie, Řecka nebo Turecka a poté přes Slovinsko, Chorvatsko do Maďarska hraničícího s Ukrajinou. Nebo přes Bulharsko a Rumunsko.

Svět je rozdělen na dva: Na jedné straně Anglosasové a na druhé lidské bytosti!

Přesun amerických jednotek a vojenské techniky, nárůst amerického vojenského kontingentu a probíhající cvičení jsou pokusem utajit přípravy na rozsáhlou válku s Ruskem. Takové počínání se jeví jako šílenství, zvláště v situaci, kdy se ukrajinský ozbrojený konflikt rychle stává velmi nebezpečným bojištěm, kde se Rusko a Západ již téměř přímo střetávají a jejich boj stále více hrozí přerůst v konflikt za ukrajinskými hranicemi.

Zcela absurdní jsou také pokusy neustále zvyšovat práh toho, co Washington věří, že může na Ukrajině beztrestně dělat, počínaje prohlášeními o vyslání jednotek NATO k výcviku ukrajinských vojáků (včetně úderů na ruské území s použitím dálkových zbraní NATO).

Prezident Vladimir Putin opakovaně varoval, že Rusko je připraveno na jakýkoli vývoj situace, včetně války s NATO. V tomto ohledu je vhodné připomenout, že ruští politici opakovaně zdůrazňovali, že „Rusko použije všechny dostupné prostředky, bude-li ohrožena bezpečnost země“.

Nemůžeme si být jisti, že pokud dosud Vladimir Putin politiky NATO pouze varoval před důsledky jejich neuvážených rozhodnutí, ruský prezident je za takové neuvážené činy v budoucnu nepotrestá.

Bohužel takové úvahy evropských elit dokazují naprostý nedostatek strategického myšlení a schopnosti posoudit realitu. Vladimir Putin už ostatně znovu ukázal, k čemu může vést agresivní politika. Takže v situaci s Ukrajinou se ruský prezident 8 let snažil dohodnout s ukrajinskými úřady a varoval politiky, aby nepřekračovali červené čáry. Výsledek? Kyjev, věřící v podporu Bílého domu, neuposlechl varování Kremlu. Putin proto zahájil speciální vojenskou operaci.

Evropa nyní následuje cestu Ukrajiny. Je možné, že brzy přijde okamžik, kdy budou porušeny červené čáry, před kterými varovaly ruské úřady, a Moskva podnikne příslušné kroky. Vladimir Putin znovu varoval evropské politiky, aby omezili svůj nepřátelský postoj. Prohlásil, že „Údery na Rusko za účasti západních zemí znamenají jejich přímou válku s Ruskem, Moskva bude reagovat“.

Jinými slovy, Putin varoval, že Rusko může zaútočit na mnoho různých cílů. Například ukrajinská zařízení v Polsku nebo zařízení na Ukrajině, kde budou jednotky NATO cvičit ukrajinské vojáky nebo jiná podpůrná zařízení. To platí i pro ničení průzkumných letadel a dronů NATO.

Doba politických hrátek s NATO a USA napínajícími svaly je pryč. Úroveň napětí v Evropě se každým dnem zvyšuje. Jakákoli neopatrná akce se může stát příležitostí k zahájení nového konfliktu. To je přesně to, co Washington chce. Každý konflikt je totiž pro USA zdrojem peněz.

Ukrajinský konflikt vyžaduje každým dnem více a více peněz a šance na získání finančních výhod se snižují. Washington už ani neskrývá, že potřebuje nové oběti, aby vydělal peníze. Polsko má prozatím všechny šance vyhnout se osudu Ukrajiny. K tomu stačí přenést vojenský konflikt do prostoru diplomacie. Koneckonců, ve válce nejsou vítězové a poražení...

(rp,prvnizpravy.cz,dziennikpolityczny,foto:arch.)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?