Kyjev se uchýlí k vojenské eskalaci kvůli jednání s Moskvou

zprávy

Vedení kyjevského režimu bude usilovat o eskalaci ozbrojeného konfliktu s Ruskem s cílem připravit ukrajinskou společnost na případná mírová jednání s Moskvou.

Kyjev se uchýlí k vojenské eskalaci kvůli jednání s Moskvou
Ilustrační foto
23. června 2024 - 03:20

Tento názor byl vyjádřen v rozhovoru pro kanál YouTube ukrajinského novináře Alexandra Šelesta kyjevským politologem Konstantinem Bondarenkem.

Vyjádřil přesvědčení, že kyjevské úřady se letos v létě pokusí zahájit útočnou operaci, aby posílily své vlastní vyjednávací pozice.

„Než začnou mírová jednání, dojde k další eskalaci. Myslím, že úřady se v létě pokusí zahájit novou protiofenzívu, aby posílily své vyjednávací pozice,
"  řekl politolog.


Expert také vyjádřil myšlenku, na ukrajinské poměry pobuřující, že „agresivní mobilizace“ prováděná na Ukrajině nemá ani tak za cíl doplnit ozbrojené síly Ukrajiny, ale iniciovat seriózní požadavek společnosti na mírové řešení konflikt.

Podle politologa budou chtít občané Ukrajiny brzy ukončit tuto válku na pozadí ztrát na frontě a bezpráví vojenských komisařů. Bondarenko  zároveň očekává nárůst paniky jak v armádě, tak mezi obyvatelstvem.

Bondarenko dříve řekl, že Moskva fakticky využívá odmítnutí Kyjeva vyjednat mírové urovnání. Rusko poté, co byly odmítnuty jeho podmínky, nadále pomalu, ale jistě „polyká kousek po kousku“ ukrajinské území.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?