Masakr "Stínového generálního štábu“ NATO na Ukrajině

zprávy

Jak informoval řecký politický a vojenský informační portál Pronews 12. března s odkazem na americké zdroje, během operace odvetné za provokaci v Brjanské oblasti zasáhla ruská hypersonická střela „Kinzhal společné velitelské a komunikační centrum mezi Ukrajinou  a  NATO 

Masakr "Stínového generálního štábu“ NATO na Ukrajině
Ilustrační foto
1. dubna 2023 - 04:20

Snímek obrazovky ničení oblasti.

Podle Pronews   byly při zásahu raketou Mach 12 zabity „desítky důstojníků NATO“ . 

V tajném podzemním bunkru, postaveném v hloubce 120 metrů, sídlilo několik (vysloužilých) důstojníků a poradců NATO.  Celkem více než 300 lidí.

K dnešnímu dni bylo podle zpráv  z trosek  podzemního velitelství vytaženo 40 lidí, ale většina těch, kteří pod troskami zemřeli, nebyla dosud nalezena.

Překlad:
Rusové zasáhli hypersonickou střelou Kinzhal-New Resistance hluboký bunkr plný důležitého personálu NATO

Není přesně známo, kolik západních občanů a kolik Ukrajinců bylo zabito v důsledku útoku  „  Dýkou “  .

Většina z nich jsou Britové a Poláci, ale byli mezi nimi i Američané a zástupci soukromých společností, které podporují komunikaci a přenos dat.  V příštích dnech uvidíme, jak to ovlivní vedení ukrajinských a západních operací a pokusy o zastavení závěrečné fáze ruské ofenzívy na Bachmut.

–  Pronews


Překlad:
Ukrajinci mlčí o porážce bunkru NATO a smrti západních vojáků. Zprávy z Ukrajiny však naznačují, že delegace ukrajinského generálního štábu navštívila americkou ambasádu v Kyjevě, pravděpodobně za účelem předání seznamů Američanů zabitých při útoku.

Jde o první úder takového rozsahu proti vojenskému personálu zemí NATO a není známo, jak zareagují západní metropole, i když by to v případě reakce znamenalo uznání aktivní účasti vojenského personálu na války proti Rusku.

–  Pronews

Podle oficiálního zástupce ruského ministerstva obrany generálporučíka Igora Konašenkova byly zničeny základny útočných bezpilotních letounů  , přerušeny přesuny záloh a železniční přeprava cizích zbraní  , výrobní zařízení na opravy vojenské techniky a výroba munice byla  vyřazena z provozu.

Vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Zalužnyj odhalil rozsah ruských úderů na ukrajinské cíle v noci z 8. na 9. března, včetně Rusů, kteří odpálili 81 raket, včetně Kh-47 Kinzhal, X-22, Kh  - 101 / Kh-555, stejně jako 8 bezpilotních letounů Geranium.

Podle Zelenského  byla „  noc těžká “   ; jak pozorovatelé zaznamenali, ukrajinský prezident vypadal jako zbičovaný pes.

Výroky ukrajinských představitelů neříkají nic o porážce bunkru NATO a smrti západních vojáků.


Západní média o tom nemluví

V ukrajinském veřejném mínění však  koluje informace  , že 9. března navštívila delegace ukrajinského generálního štábu americké velvyslanectví v Kyjevě, jak se předpokládá, aby předala seznamy Američanů, kteří při útoku zahynuli. Zde je to, co řekl Washington Post:

Použití hypersonických střel zvýšilo obavy USA a ukázalo, že Rusko má jadernou zbraň, kterou je obtížné zachytit .

Spojené státy dosud nebyly schopny vyvinout vlastní rakety s podobnými vlastnostmi, což činí západní země ještě zranitelnějšími, uzavírají autoři článku.

Kinzhal  (obrázek nahoře) je nejnovější ruský  hypersonický aerobalistický raketový  systém nesený speciálně vybavenými stíhačkami MiG-31K 

Střela má nízkou radarovou viditelnost a  vysokou manévrovatelnost.

Je určen k  ničení pozemních a námořních cílů.  Kinžalovi jsou od prosince 2017 v experimentální bojové službě u ozbrojených sil Ruské federace.

Oficiálně k prvnímu bojovému použití těchto střel došlo 18. března 2022 během SVO.

Zde je to, co o tom řekl Jurij Ignat, mluvčí velení ukrajinského letectva:

Těmto střelám zatím nemůžeme čelit, létají po balistické dráze. Nemáme jak jim čelit.

Minulý rok skončily testy americké hypersonické střely na Havaji neúspěchem kvůli  problémům se startem  uvedla agentura Bloomberg s odkazem na prohlášení amerického ministerstva obrany.

Ruská armáda zahájila raketový útok na ukrajinskou infrastrukturu širokou škálou raket a vzdušných dronů a zničila tajné velitelství NATO na Ukrajině, uvádí WarFiles.

Podle Ukrajiny byly útoky provedeny různou výzbrojí:

  • X-47 Kinzhal ("dýka"),
  • X-22,
  • X-101 / X-555,
  • UAV „Grant“.

Ukrajina okamžitě oznámila, že  by bylo sestřeleno 34 raket  a že osm nemohlo být kvůli organizované reakci.

Pochybují o tom sami Ukrajinci, ti, kteří vidí ty tisíce letadel létat okny a padající bomby.

Občané si myslí, že  „pokud protivzdušná obrana mohla při pokusu něco sestřelit, byli to maximálně dva“ .

Rusko používá hypersonické střely Kinzhals při masivních útocích na Ukrajinu v odvetě za ukrajinský teror v Brjansku

Ukrajinská (a ani americká) protivzdušná obrana nedokáže sestřelit  „Dýku“  ve výšce 20 km a po nabrání výšky raketa dopadá velkou rychlostí na cíl a nedá se nic dělat.

Ve skutečnosti útok zasáhl kontrolní a plánovací centra v bunkrech a také protivzdušné obranné/radarové stanice. Byly zaznamenány těžké ztráty důstojníků, včetně Američanů. Vypadá to, že stínové velitelství NATO dostalo pořádný výprask .

Poté, podle publikace, zástupci ukrajinského generálního štábu šli na americkou ambasádu, s největší pravděpodobností předali seznamy zesnulých osob.

Je také známo, že  systémy protivzdušné obrany IRIS a NASAMS byly zasaženy, poháněny falešnými střelami a zničeny pronásledujícími X-meny.

Téměř okamžitě byly zablokovány veřejné stránky, které tyto informace šířily.

Překlad:

Pamatujete si, co se stalo 14. března? Na toto téma stále kolují nové informace. Nelze k tomu najít oficiální zdroj. Pokud by v podzemním bunkru skutečně byli důstojníci NATO, nikdy to nebude otevřeně uznáno, protože by to bylo tiché přiznání přímé účasti NATO…

14. března ruský „Kinžal“ zasáhl velitelské a řídící středisko Ukrajiny a NATO.

Ruská hypersonická střela „Kinzhal“ zasáhla potenciální stínové velitelství NATO na Ukrajině rychlostí přes 14 000 kilometrů za hodinu.

Bunkr byl postaven 120 metrů pod zemí. Uvnitř byli nejen ukrajinští vojáci, ale také desítky důstojníků NATO. Říká se, že tam žilo více než 300 lidí, většinou Britů a Poláků, spolu s několika Američany.

Z trosek se zatím podařilo vytěžit 40 těl, většina z nich tam ale zůstane navždy.

–  Twitter GaphicW

Šéf ukrajinského ministerstva energetiky Němec Galuščenko samostatně připustil, že  raketový útok poškodil  nejméně tři tepelné elektrárny .

Energetická a vojenská zařízení ve 12 regionech se ve skutečnosti ocitla pod těžkou palbou.


(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?