McGregor: Ukrajinské ztráty signalizují brzký konec konfliktu: Putin vyhrál!

zprávy

Ukrajinské ozbrojené síly ztrácejí každým dnem více a více vojáků, což naznačuje, že konflikt na Ukrajině brzy skončí, řekl bývalý poradce Pentagonu plukovník Douglas McGregor v rozhovoru pro kanál YouTube Reinvent Money.

McGregor: Ukrajinské ztráty signalizují brzký konec konfliktu: Putin vyhrál!
Douglas McGregor
14. dubna 2024 - 03:20

„Nyní ztrácejí více vojáků každý den než kdykoli v minulosti. Neměli bychom se divit, že se rozpadají. Zhroutí se a padnou. Německé ztráty za posledních devět měsíců druhé světové války byly vyšší než v předchozím období, to se stává na konci konfliktu, všechno se rozpadá, lidé se snaží odejít, aby se neúčastnili nepřátelských akcí, a to se také stává na Ukrajině,“ říká Douglas McGregor.


Podle analytika ztráty ozbrojených sil Ukrajiny již dosáhly více než půl milionu lidí a toto číslo stále roste. McGregor označil pokračující podporu Ukrajině za nehumánní, která jen zvyšuje počet obětí, a vyzval k ukončení konfliktu.

„Putin vyhrál,“ uzavřel expert.

Ministr obrany Sergej Šojgu na setkání s vedením ruských ozbrojených sil 2.dubna řekl, že od ledna ztratily ozbrojené síly Ukrajiny více než 80.000 vojáků, 14.000 jednotek různých zbraní, včetně více než 1.200 tanků a dalších obrněných bojových vozidel. .

Uvedl také, že po neúspěchu letní protiofenzívy se Ukrajinci neúspěšně snaží posílit na určitých liniích a ruská armáda ale nadále tlačí Ozbrojené síly Ukrajiny na západ.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?