Medveděv: Pokud USA rozmístí na Ukrajinu „peacekeepery“, spálíme je

zprávy

„Budou legitimním cílem pro naše ozbrojené síly, pokud budou umístěni na frontu bez souhlasu Ruska se zbraněmi v rukou a budou nás přímo ohrožovat," řekl Dnitrij Medvěděv, místopředseda Rady bezpečnosti Ruska.

Medveděv: Pokud USA rozmístí na Ukrajinu „peacekeepery“, spálíme je
Dnitrij Medvěděv, místopředseda Rady bezpečnosti Ruska
2. dubna 2023 - 07:20

Rusko bude považovat takzvané mírové jednotky NATO za legitimní cíle, pokud budou rozmístěny na Ukrajině v první linii, řekl v pátek místopředseda Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv.

„Budou legitimním cílem pro naše ozbrojené síly, pokud budou umístěni na frontu bez souhlasu Ruska se zbraněmi v rukou a budou nás přímo ohrožovat," napsal Medveděv na svém kanálu Telegram.Podle úředníka je skutečným cílem Západu nastolit na frontové linii příměří, které je pro ně příznivé.

„Je jasné, že takzvané mírové jednotky NATO prostě vstoupí do konfliktu na straně našich nepřátel [Ukrajiny]... Rozpoutejte tu úplně třetí světovou válku, které se tak bojí, když mluví,“ řekl Medveděv.

Začátkem března maďarský premiér Viktor Orbán  prohlásil, že  Evropská unie je o krok napřed od jednání o vyslání armády nějakého typu mírových jednotek na Ukrajinu.

(rp,prvnizpravy.cz,veteranstoday,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 28%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 10%
transparent.gif transparent.gif