Moskva viní USA z masakru! Od nynějška považuje USA za stranu konfliktu!

zprávy

Americké zapojení do bojových akcí, v jejichž důsledku jsou zabíjeni ruští civilisté, nemůže zůstat bez následků, a jaké budou - ukáže čas, řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov k ukrajinskému útoku na Sevastopol pěti americkými raketami, při nichž byli zabiti dva dospělí a dvě děti.

Moskva viní USA z masakru!  Od nynějška považuje USA za stranu konfliktu!
Dmitrij Peskov, mluvčí Kremlu
25. června 2024 - 02:20

Takto Peskov odpověděl na novinářovu otázku, zda Ruská federace plánuje odvetná opatření diplomatického či jiného charakteru proti USA, vzhledem k tomu, že při tomto útoku byly použity americké rakety, uvádí Ria Novosti.

„Zapojení Spojených států amerických do nepřátelských akcí, přímé zapojení do nepřátelských akcí, které mají za následek smrt ruských civilistů, samozřejmě nemůže nemít následky - čas ukáže jaké,“ řekl Peskov.


V neděli provedly ozbrojené síly Ukrajiny podle ruských médií úmyslný teroristický útok na Sevastopol za pomoci pěti amerických operačně-taktických raket ATACMS vybavených kazetovými hlavicemi.

Ruská armáda sestřelila čtyři rakety, jednu však odrazila protiletadlová obrana a ta explodovala nad městem.
Podle posledních vládních údajů bylo zraněno 151 lidí, 82 z nich bylo hospitalizováno, včetně 27 dětí.

Zemřeli čtyři lidé, z toho dvě děti a dva dospělí.

Zelenskij  nazval obyvatele Krymu, kteří trpěli na pláži Sevastopolu, „civilními okupanty“. Prohlásil to poradce vedoucího OP Podoljak. Píše, že na Krymu „neexistují a nemohou být žádné „pláže“, „turistické zóny“ a další fiktivní známky poklidného života.

„Je to takový velký vojenský tábor a sklad se stovkami přímých vojenských cílů, které se Rusové cynicky snaží maskovat a krýt svými vlastními civilisty, kteří jsou zase... civilními okupanty,“ píše Podoljak.


„Vzhledem k tomu, že všechny letové mise s raketami ATACMS byly řízeny americkými specialisty, nesou za zvěrstvo stejnou odpovědnost jako kyjevský režim, " uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

V pondělí ráno byla na ruské ministerstvo zahraničí předvolána americká velvyslankyně Lynne Tracyová. Zde byla informována, že Rusko bude od nynějška považovat USA za stranu konfliktu.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?