O víkendu ruské jednotky opět postupovaly Pokrovským směrem

zprávy

V sobotu vyšlo najevo, že zlepšili situaci v Jasnobrodovce a jižně od Novopokrovského. A v neděli byly obdrženy informace, že Ruská federace postoupila v oblasti Novoaleksandrovka a Sokol, uvedla vojenská veřejnost Deep State.

O víkendu ruské jednotky opět postupovaly Pokrovským směrem
Ilustrační foto
17. června 2024 - 03:20

Pohyb nepřítele směrem k důležité dálnici Pokrovsk-Konstantinovka tak pokračuje.O významu této silnice psal včera vojenský expert Bildu Julian Röpcke. Ruské armádě podle jeho názoru zbývá 7 kilometrů na proříznutí trasy, kterou novinář považuje za jednu z hlavních tras pro zásobování ukrajinských ozbrojených sil na Donbasu.

Podle Röpckeho tato cesta otevírá cestu k Dněpru. Nyní je to hlavní zásobovací trasa pro skupinu ukrajinských ozbrojených sil v oblasti Časov Jaru.


Pokud dojde ke ztrátě trasy přes T0504, budou mít ukrajinské ozbrojené síly alternativní zásobovací trasy. Například ze severu přes Izjum nebo po venkovských cestách. Ale nejsou tak pohodlné jako „cesta života“, píše Röpcke.

Domnívá se, že obec Novoaleksandrovka v tomto směru již byla dobyta Ruskou federací. O tomtéž píší i ruské veřejné stránky, i když Ukrajina to nepotvrdila.Ruské jednotky navíc podle Röpckeho dobyly vesnici Georgijevka v Doněcké oblasti. V pátek o jejím obsazení informovaly také ruské vojenské veřejné stránky. Ukrajina to nepotvrdila.

Georgijevka se nachází západně od Marinky. Přes tuto vesnici vede cesta do Kuračova - jednoho z klíčových obranných center ukrajinských ozbrojených sil v Doněcké oblasti. Ale aby se dostali do Kuračova, Rusové ještě potřebují obsadit sousední Maksimiljanovku. Ruské veřejné stránky píší, že o tuto vesnici již probíhají bitvy.

Ukrajinská vojenská publikace Deep State také píše, že Rusové již do vesnice vstoupili, ale uvádí, že jejich útoky byly odraženy.

Ruské jednotky postupovaly k Časov Jaru ze severovýchodu, v oblasti Kalinovky. Ve stejné době Rusové ustoupili z centra Kliščijivky u Bachmutu, kam postoupili dříve, a stáhli se do Serebrjanského lesa.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:strana)Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?