Po čtyřech měsících protiofenzívy se NATO připravuje na válku proti Rusku

zprávy

Nyní máme za sebou čtyři měsíce ukrajinské protiofenzívy a vítězné tiskové zprávy mainstreamového tisku již nemohou skrývat skutečnost, že tato protiofenzíva je nepřekonatelnou porážkou jednotek podporovaných NATO.

Po čtyřech měsících protiofenzívy se NATO připravuje na válku proti Rusku
Ilustrační foto
3. října 2023 - 02:20

Kritický článek v New York Times odhaduje, že malé zisky Ukrajiny v tomto roce jsou výrazně menší než ty, které Rusko znovu dobylo ve stejném období, a to navzdory ohromujícím lidským ztrátám.

Špičkové západní vybavení, které mělo zastrašit Rusy, hoří v pontských stepích, přičemž 50 až 70 % tohoto vybavení je již zničeno.

Můžeme říci, že Rusové seděli a sledovali, jak se vojáci ukrajinské armády ničí na obranných liniích, z nichž žádná nebyla za čtyři měsíce protiofenzívy překročena, navzdory chvástání operetních generálů na TV obrazovkách.

The New York Times potvrzuje drtivý úspěch ruské strategie: Ukrajina od června podniká útoky, aby prolomila ruskou obranu. To však zcela selhalo a utrpěla obrovské ztráty. Zklamaní novináři píší, že se zdá, že Rusové nemají v úmyslu zahájit ofenzívu, protože Ukrajina dělá za ně práci ničením svých jednotek zbytečnými útoky na ruskou opevněnou obranu.

Lidé ze Západu mohou pouze poznamenat, že pokusy prorazit ruské linie ve směru na Tokmach umožnily Rusům uvěznit ukrajinské jednotky ve slepé uličce mezi Rabotine a Verbove, která se pro ukrajinské jednotky změnila v nelítostnou ohnivou past.

Zdá se, že generální štáb NATO, který ve skutečnosti ukrajinské armádě velí, ztratil rozum. Plánuje pokračovat v útocích na ruské linie pěšky, protože válečné stroje jsou systematicky ničeny ruským dělostřelectvem.

Zdá se, že ukrajinská armáda je na pokraji zhroucení, elitní jednotky jako 47. brigáda odmítají bojovat, tisíce Ukrajinců se spontánně vzdaly. Samo NATO potvrzuje, že napočítalo 400.000 hrobů, což potvrzuje masakr lidí, který utrpěla ukrajinská armáda, která již není schopna nahradit vojáky mobilizací.

Ukrajina ztrácí své bojovníky po desítkách tisíc, ale i své důstojníky, od začátku konfliktu jich padlo 2600 a Ukrajina je nemůže nahradit, protože vycvičit důstojníka trvá roky.

Právě v této souvislosti britská vláda oznamuje, že vyšle vojáky do války NATO proti Rusku.
Britský ministr obrany Grant Shapps v sobotu v rozhovoru pro list Sunday Telegraph uvedl, že britská vláda chce na Ukrajinu rozmístit vojenské trenažéry.

Zejména na Západě si myslím, že nyní existuje příležitost přinést více věcí „do země“, napsal Telegraph.


„Myslím, že v zemi dojde k posunu směrem k většímu školení a produkci,“ dodal Shapps. Zvedl také vyhlídky na přímé zapojení Královského námořnictva do bojových operací proti ruské Černomořské flotile a uvedl, že „Británie je námořní národ, takže můžeme pomoci“.

Několik hodin po zveřejnění tohoto rozhovoru Sunak řekl, že neexistují žádné bezprostřední plány na vyslání britských vojáků na Ukrajinu.

„Ministr obrany řekl, že by jednoho dne mohlo být možné absolvovat nějaký ten výcvik na Ukrajině," řekl Sunak novinářům na začátku výroční konference Konzervativní strany u moci v Manchesteru.

„Ale to je něco dlouhodobého, ne pro tuto chvíli," dodal. „Nepošleme britské vojáky bojovat v současném konfliktu."

Už jsme to udělali! Ve skutečnosti, pokud se veřejně diskutuje o plánech rozmístit jednotky NATO na Ukrajině, je to proto, že o tom již bylo rozhodnuto. Zpočátku by se jim mohlo říkat „poradci“, „konzultanti“, ale strategie je zřejmá: britští „poradci“ a „školitelé“ budou sloužit jako dozorci a budou na Ukrajině zabiti, a západní vlády toho využijí jako záminku pro nové eskalace. Zástupná válka mezi USA a NATO proti Rusku potřebuje záminky k zesílení.

Na veřejnosti vlády NATO prohlašují, že nejsou ve válce s Ruskem a že hodlají striktně omezit své zapojení do konfliktu. V utajení úřadů, mimo dohled veřejnosti, pracují na přeměně konfliktu na rozsáhlou válku mezi jadernými mocnostmi.

Nebude to poprvé, co vlády NATO prohlásily, že existují „červené čáry“, které nepřekročí, a pak je překročily. Byly tam rakety dlouhého doletu, pak tanky a pak letadla. Pokaždé západní vlády potvrdily, že tyto akce nebudou provedeny, a o několik týdnů později jsme se dozvěděli, že vlády NATO zavádějí to, co by se implementovat nemělo.


Bude dalším krokem nasazení jednotek USA a NATO?

Shappsova a Sunakova prohlášení následovala po článku z minulého měsíce v Foreign Affairs nazvaném „Proč by Amerika měla posílat vojenské poradce na Ukrajinu“, který řekl, „Washington by proto měl zrušit přísná omezení počtu členů „amerického vládního personálu oprávněného být na Ukrajině a začít rozmisťovat vojenské poradce v zemi a v jejím obranném aparátu."

Na Ukrajině jsou již stovky aktivních vojáků NATO a také tisíce bývalých vojáků NATO sloužících jako žoldnéři. V listopadu Pentagon potvrdil, že „malé týmy“ aktivního vojenského personálu byly na „různých místech“ po celé zemi. Dokumenty Pentagonu ze začátku tohoto roku ukazují, že na Ukrajině je téměř 100 speciálních jednotek NATO, včetně 50 ze Spojeného království, plus dalších 100 členů americké vlády.

NATO plánuje nejen zvýšit přítomnost vojáků na Ukrajině, ale také přímo zapojit jednotky NATO do přímé konfrontace proti Rusku.

Spojené státy a NATO vsadily svou důvěryhodnost na výsledek války na Ukrajině. V lednu náčelník generálního štábu USA Mark Milley řekl, že cílem USA je „osvobodit Ruskem okupovanou Ukrajinu“ a „osvobodit okupované oblasti“. Loni v dubnu ministr obrany Lloyd Austin řekl: „Chceme vidět oslabení Ruska.“  Tentýž měsíc bývalý vrchní velitel spojeneckých sil NATO Ben Hodges prohlásil, že cílem NATO v konfliktu je zlomit Rusku záda.Mocnosti NATO selhaly ve všech těchto cílech. Ukrajinská ofenziva, popisovaná měsíce v amerických médiích jako předěl ve válce, podobný vylodění v Normandii ve druhé světové válce, způsobila krvavou katastrofu. V článku s názvem „Ukrajinu čeká dlouhá válka. Je nutná změna kurzu,“ píše Economist, „protiofenzíva...nefunguje...Ukrajina osvobodila méně než 0,25 % území, které Rusko v červnu obsadilo. 1000 km frontová linie se sotva pohnula... Ukrajinští vojáci jsou vyčerpaní; mnoho z jeho nejlepších bojovníků bylo zabito. Navzdory odvodu nemělo pracovní sílu na podporu trvalé rozsáhlé protiofenzívy. Musí spojit zdroje a změnit situaci. „

Vzhledem k tomu, že Ukrajina již nemá lidskou sílu, aby se mohla postavit Rusku, jedinou možností, jak „změnit hru“, jsou síly NATO, které až dosud za účelem poskytování zbraní, zpravodajských informací, logistiky a velitelských struktur ukrajinské armády přímo zasahují do konfliktu.

Otevřená diskuse o vyslání vojáků na Ukrajinu následuje po Zelenském a Bidenově odmítnutí jakéhokoli mírového urovnání války. Biden řekl, že „cenou míru je kapitulace Ukrajiny, ukrajinského území a dětí Ukrajiny“. Následovala stálá aklamace nacistického válečného zločince kanadským parlamentem, ke kterému se připojili i velvyslanci hlavních zemí NATO.

Ve stejném týdnu Spojené státy potvrdily, že bitevní tanky Abrams již dorazily na Ukrajinu, a americká média odhalila, že Bílý dům již souhlasil s vysláním raket dlouhého doletu ATACMS na Ukrajinu. Jen dva dny po Bidenových slovech provedla Ukrajina za použití zpravodajských informací NATO a zbraní NATO útok na velitelství Černomořské flotily.

Tik-tak, tik-tak, každý den, který uplyne, nás trochu přibližuje k bodu, odkud není návratu. A přesto ideologové a „novináři“ posměšně odsuzují zbabělost západních národů za myšlenku použití atomových zbraní k „obraně demokracie“.

Západ podváděl a lhal, aby porušil minské dohody, v březnu 2022 zakázal jakékoli vyjednané řešení a nyní, když je chycen  pod krkem, přijímá nejhorší možný scénář pro budoucnost nejen Ukrajiny, ale celého lidstva, tak jako nihilismus Hitlera, který chtěl při své porážce všechny stáhnout sebou..

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 28%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 10%
transparent.gif transparent.gif