Polský generál: Ukrajina je bez šance, jediným řešením je „korejský model“

zprávy

Jediným řešením pro Ukrajinu je korejský model, řekl bývalý velitel pozemních sil a bývalý zástupce šéfa polského ministerstva obrany generál Waldemar Skrzypczak.

Polský generál: Ukrajina je bez šance, jediným řešením je „korejský model“
Waldemar Skrzypczak, bývalý velitel polských pozemních sil
19. února 2024 - 03:20

Skrzypczak vyzval Ukrajince, aby byli realističtí a pokusili se konflikt zmrazit, aby neztratili ještě více území, protože strategická výhoda a iniciativa je v rukou ruské armády.


Generál šel o krok dále a řekl, že ukrajinský konflikt nebude mít vítěze, protože prostě neskončí.

„Speciální vojenská operace skončí, ale nebude to konec války a jediným řešením může být korejský model, tedy zóna oddělení vojsk. Jinak bude konflikt jako doutnající sopka,“ upřesnil Skrzypczak v rozhovoru pro polský list Rzeczpospolita

Navázal také na nedávná slova polského prezidenta Andrzeje Dudy, že Ukrajina jen stěží znovu získá kontrolu nad Krymem.

„Z vojenského hlediska Ukrajina v současné době nemá šanci vrátit Krym vojenskými prostředky. Ukrajinská armáda dnes přešla na strategickou obrannou operaci, která probíhá od října 2023,
“ vysvětlil generál.

Polský generál také upozornil na dva nedostatky Kyjeva, které stojí v cestě návratu Krymu.

„Za prvé, nemají vojáky, aby vytvořili nové formace, které by takovou operaci mohly provést. Zadruhé nemají potenciál z hlediska munice a vybavení, díky kterému by v tomto směru mohli porazit ruskou armádu. Ruská armáda má nyní strategickou výhodu a strategickou iniciativu,“ uzavřel Waldemar Skrzypczak.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?