Poslankyně Bezugla: Vedení letectva lže o pádu trosek na dětskou nemocnici

zprávy

Ukrajinská poslankyně Mariana Bezugla znovu kritizovala vojenské vedení. Tentokrát byla pobouřena velením letectva po raketovém útoku na dětskou nemocnici „Ochmatdet“ v Kyjevě , ke kterému došlo v pondělí ráno.V tomto ohledu poslankyně obvinila velení ze lži

Poslankyně Bezugla: Vedení letectva lže o pádu trosek na dětskou nemocnici
Mariana Bezugla, poslankyně Nejvyšší rady za Zelenského stranu Sluha lidu
9. července 2024 - 04:20

Napsala o tom na svém Facebooku.

„Už zase nelži o ‚troskách,“ obrátila se Bezugla na velení letectva.Bývalý mluvčí těchto sil, Jurij Ignat, na stejné sociální síti zveřejnil původní verzi Bezuglaové příspěvku, ve kterém se zeptala, „proč velení znovu lže o ‚troskách‘. Bezuglu také označil za „cynickou ohavnost“.

„Bože, to je úplný nepořádek. Kdo něco řekl o troskách? Cynická ohavnost," napsal na Facebook.

Připomeňme, že Bezugla včera znovu kritizovala velení letectva a vyzvala ho k rezignaci . V komentáři k nedávným ruským úderům na Mirgorod Bezugla řekla, že ukrajinští generálové se svými činy „zbavují“ letadel a systémů protivzdušné obrany.

A na začátku července Bezugla uvedla, že napsala prohlášení proti vrchnímu veliteli ozbrojených sil Ukrajiny Alexandru Syrskému a bývalému vrchnímu veliteli Valeriji Zalužnému Státnímu úřadu pro vyšetřování, Bezpečnostní službě Ukrajiny, Generální prokuratuře a Ministerstvu obrany.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?