Pro brigádu v Litvě? Německý ministr objednává 105 nových tanků Leopard

zprávy

Aby bylo zajištěno, že brigáda Bundeswehru dislokovaná v Litvě bude mít dostatek bojových tanků, objednal německý ministr ministr obrany Boris Pistorius 105 nových tanků Leopard 2.

Pro brigádu v Litvě? Německý ministr objednává 105 nových tanků Leopard
Boris Pistorius, německý ministr obrany
24. června 2024 - 06:20

Zatímco Rheinmetall se může těšit na miliardové objednávky na novou dělostřeleckou munici, pokladna zvoní i zbrojařské firmě KNDS. Ministerstvo obrany, vedené ministrem SPD Borisem Pistoriusem, objednalo 105 nových hlavních bojových tanků Leopard 2A8 .

Kam by měly jít? K tankovým brigádám v Lüneburském vřesovišti? Ne! Jsou určeny (alespoň částečně) pro německou bojovou brigádu v Litvě. Tanky by měly být připraveny k použití na ruských hranicích. Nové bitevní tanky stály celkem téměř tři miliardy eur. Zvláštní dluhy ve výši 100 miliard eur, které se prodávají veřejnosti jako „zvláštní majetek“, jsou již dávno určeny na jiné věci.


A pár komentářů
  • Bývalý slovenský ministr obrany už byl za něco podobného zatčen.
  • Nic z toho se do Bundeswehru nedostane. CELÝ speciální majetek je určen výhradně pro východní frontu a tedy pro Ukrajinu.
  • Německý daňový brambor to však rád zaplatí.
  • Korupce? Leo, údajný herní měnič, selhal a Rusko má údajně používat nový, v terénu testovaný tank s novým pancéřováním. Každý, kdo utrácí peníze za zastaralou technologii, může být pouze zkorumpovaný nebo idiot!
  • Škoda, že tenhle pistoler nemusí nastoupit v souboji proti Clintu Eastwoodovi, než by sáhl na svůj kolt v ruce, už by měl kulku uprostřed očí. Válce proti Rusku by již bylo zabráněno.
  • Někdy se zdá, že pomůže jen sarkasmus a výsměch.
  • Zajímavá by byla cena (pod 10 milionů za tank nebo více?) a také datum dodání (před rokem 2030?)!
  • Předpokládám, že pánové ze zbrojního průmyslu budou určitě trvat na platbě předem^^
  • Tři miliardy eur za 105 Leopard-2 už jsou enormně drahé, i když se jedná o nejnovější verzi A8. Jednotková cena 28,5 milionu EUR. A 105 tanků pro Německo nestačí 20krát tolik, kolik by bylo potřeba k dosažení něčeho v případě obrany.
  • Poláci nakupovali věci mnohem levněji. Dostávají 1000 Black Panther K2 z Jižní Koreje za cenu 5,8 miliardy eur, tedy za jednotkovou cenu 5,8 milionu eur. Black Panther K2 je prý také lepší než současný Leopard 2.

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?