Šok na Ukrajině: Zalužnyj v podstatě podpořil Putinův mírový plán!

zprávy

Valerij Zalužnyj, bývalý vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny, veřejně podpořil blogera, který ostře kritizoval ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského!

Šok na Ukrajině: Zalužnyj v podstatě podpořil Putinův mírový plán!
Vladimir Zelenskij a Valerij Zalužnyj
17. června 2024 - 04:20

Zalužnyj na Facebooku olajkoval příspěvek blogera Myroslava Oleška, který se vyjádřil k mírové nabídce ruského vůdce Vladimira Putina a zdůraznil, že jím navržené podmínky jsou důsledkem Zelenského politiky a splnění těchto podmínek zaručuje konec jeho moci.


„Stali jsme se rukojmími věčné války,“ napsal Oleško, na což Zalužnyj reagoval lajkem.Příspěvek byl mezitím z Facebooku smazán, blogger později vysvětlil, že byl zablokován kvůli stížnostem.

Putin v pátek představil nové mírové návrhy na řešení konfliktu na Ukrajině a požadoval, aby se Kyjev výměnou za okamžité příměří vzdal čtyř regionů a vstupu do NATO . Ukrajinská strana iniciativu okamžitě odmítla.Mimochodem, na začátku února Zelenskij jmenoval vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny Alexandra Syrského místo Zalužného. Předtím mnohá ukrajinská a západní média psala o možném konfliktu mezi Zelenským a Zalužným.

The Washington Post uvedl, že Zalužnyj by mohl představovat hrozbu pro Zelenského, pokud se rozhodne zahájit politickou kariéru. Zelenskij jmenoval bývalého vrchního velitele velvyslancem ve Velké Británii.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?