Ukrajinská armáda: Rusové používají drony novým způsobem a ničí nám vozidla

zprávy

Ukrajinské ozbrojené síly mají v posledních třech týdnech katastrofální situaci ve směru na Očeretino v Doněcké oblasti: Tam Rusové používají drony s nestandardními frekvencemi a masivně ničí ukrajinská vojenská vozidla, píše se v článku na ukrajinském webu Strana.

Ukrajinská armáda: Rusové používají drony novým způsobem a ničí nám vozidla
Ilustrační foto
6. července 2024 - 03:20

Informoval o tom voják ukrajinských ozbrojených sil a specialista na rádiovou techniku Sergej Beskrestnov (Flash) na Radio NV.

„Asi na pět dní nám vyřadili veškerou logistiku, všechny silnice, protože jsme na to nebyli připraveni – na tento sortiment nemáme finance a teď přemýšlíme, co s tím , protože ve skutečnosti tam Rusové v této oblasti zorganizovali safari, přičemž využili skutečnosti, že rozsah je jedinečný,“ řekl Flash.

„Chci říci, že nemůžeme pokrýt vše na světě elektronickou válkou. Musíte pochopit, že umístění sady kopulí na stroj v celém frekvenčním rozsahu je nereálné, samozřejmě, jak je to nutné, a Rusové to dělají. A tady našli takový moment: Nasytili jednu frontovou linii drony s nestandardním doletem a jednoduše za námi hloupě uspořádali safari a vyvezli naše auta po desítkách za den,“ dodal .


Specialista vysvětlil, že Rusové na FPV nainstalovali dvojitou baterii, aby měla delší letovou životnost. A tyto FPV spouštějí na nestandardních frekvencích z vysoké pozice – buď z opakovače, nebo z výškových budov. Díky tomu nalétají s těmito FPV 13-15 kilometrů.

„Právě proto tam vznikl ten problém s dálkovými lety, protože našli vysokou polohu Možná jsou to mrakodrapy Očeretino, možná nějaká jiná vysoká poloha a odtud přenášejí naši logistiku na velkou vzdálenost. Proto je to stále problém, je to bodové a pozoruje se to jen tam,“ řekl Beskrestnov.

Zároveň poznamenal, že když si Rusové uvědomí účinnost nové taktiky, rychle ji začnou používat podél celé frontové linie.

„Naším úkolem je nyní vycvičit posádky a vyměnit antény, to znamená, že máme přesně stejnou dobu na to, abychom rychle vyrobili kupole pro elektronický boj pro tyto vzdálenosti, abychom je alespoň nějak pokryli,“
řekl.

V květnu bylo oznámeno, že ruské průzkumné drony se naučily překonávat ukrajinský systém elektronického boje a hromadně pronikají do týlu ukrajinských ozbrojených sil na vzdálenost 30 až 100 kilometrů.

Mezitím se na Ukrajině objevil nový typ jednotek u armády - Síly bezpilotních systémů ozbrojených sil Ukrajiny .

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?