Ruské jednotky dobyly celý mikrookres Kanal v Časov Jaru

zprávy

Ruské jednotky dobyly celý mikrookres Kanal v Časov Jaru. Informovala o tom vojenská veřejnost Deep State a později totéž oznámilo ruské ministerstvo obrany, píše ukrajinský web Strana.

Ruské jednotky dobyly celý mikrookres Kanal v Časov Jaru
Ilustrační foto
4. července 2024 - 02:20

Deep State popírá tvrzení úředníků, že nepřítel byl vyhnán z města.

„Bohužel musíte platit za chyby s lidmi a územím, pokud se bude i nadále zdát, že je vše v pořádku, bude situace na pokraji katastrofy,"
píše telegramový kanál.

Chyby uvedené jako „pokusy o obnovení pozic, když to nedává smysl, a obrana na nevýhodných liniích a někdy i obklíčení."


Mikrookres kanálu je východní část Časov Jaru, která se nachází východně od kanálu Seversky Doněck - Donbas. Ruské veřejné stránky včera napsaly, že jejich jednotky dobyly oblast výškových budov v západní části mikrodistriktu.

Ztrátu „Kanálu“ potvrzuje i velitel praporu „Pomsta“ Bogdan Chodakovskij.

Podle jeho názoru se nyní blíží ztráta celého Časového Jaru, což otočí frontové město Konstantinovka a obecně bude mít „vážné důsledky“ pro operační situaci na Donbasu.

„Nepřítel zcela obsadil oblast Kanalu města Časov Jar, za cenu obrovských ztrát a prakticky zničení všech výškových budov, a navzdory neúměrným ztrátám uspěli a k dobytí Čhasova Jaru se přiblížili V budoucnu to má vážné důsledky pro změnu operační mapy Donbasu Další zastávka Konstantinovka,“ píše Chodakovskij.

Domnívá se, že ukrajinské ozbrojené síly by měly zahájit protiofenzívu a znovu získat strategické pozice.

Ve směru Torecky postoupily ruské jednotky o čtyři kilometry – tentokrát jižně od New Yorku.

Soudě podle mapy Deep State, boje probíhají na jižním okraji vesnice (ruské telegramové kanály to dříve informovaly).

New York (dříve Novgorod) je velká opevněná oblast ukrajinských ozbrojených sil na Torecko-Gorlovském sektoru fronty. O útocích na něj hovořila zástupkyně lidu Maraana Bezugla, která nedávno kritizovala vrchního velitele Syrského a zbytek generálů.

„Skutečnost, že Rusové nyní vstoupili do New Yorku, je přímým důsledkem rozhodnutí vedení Syrského a jeho „mladého“ týmu: Sodola, Bargileviče a Pavljuka,“ řekla.

Rusové postoupili také více než dva kilometry na východ od Ugledaru a z této strany se k městu přiblížili na necelých šest kilometrů.

Nejde o první postup z Vladimirovky – 24. června hlásil Deep State další takový útok v této oblasti.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?